TikTok Parent پلتفرم ایجاد موسیقی با هوش مصنوعی Ripple را راه اندازی کرد

مطمئناً، TikTok اکنون پذیرفته است که داده‌های سازندگان آمریکایی را در چین ذخیره می‌کند، جایی که حزب کمونیست چین (که دارای بخشی از ByteDance است) می‌تواند به طور یکجانبه به اطلاعات هر شرکتی دسترسی داشته باشد. با این حال، و با وجود بسیاری از ممنوعیت‌های TikTok در سطح دولتی و همچنین احتمال ممنوعیت کامل این پلتفرم، مدیران بالاتر از ادامه فعالیت‌های توسعه دریغ نکرده‌اند.

به خصوص در بخش موسیقی – جایی که مذاکرات صدور مجوز با لیبل های بزرگ ظاهراً دشوار بوده است – TikTok همچنان به ارائه خدمات توزیع SoundOn، معاملات انحصاری و کمپین های تبلیغاتی خود ادامه می دهد و موقعیت درک شده خود را به عنوان یک سازنده موفق تبلیغ می کند.

با در نظر گرفتن این نکات و نکات مرتبط، Ripple، اگرچه ظاهراً مجهز به ابزارهای ایجاد و ویرایش مشابه ابزارهای DAW مانند BandLab است، اما همانطور که ذکر شد، توانایی‌های هوش مصنوعی نگران‌کننده‌تری را نیز در بر می‌گیرد.

راه اندازی جزئی Ripple – برنامه فقط دعوت در حال حاضر برای چند آزمایش کننده منتخب در ایالات متحده در دسترس است – امروز در گزارش TechCrunch آشکار شد. پلتفرم آشکارا مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند بسیاری از ویژگی‌ها و پیشنهاداتی که TikTok و ByteDance اخیراً ارائه کرده‌اند، در بحبوحه نظارت مداوم دولت بر (و درخواست برای غیرقانونی کردن) این سرویس کوتاه مدت، وارد صحنه شده است.

به گفته Engadget، ByteDance یک صفحه وب (ripple.club) راه اندازی کرده است که از طریق آن کاربران احتمالی Ripple می توانند دعوت نامه های بتا را درخواست کنند. اما در زمان نگارش این مقاله، سایت تک صفحه ای که برای مدت کوتاهی در دسترس نبود، به نظر نمی رسید گزینه ای برای درخواست دعوت نامه های مذکور داشته باشد.

  دنیای موسیقی موسیقی بی کلام ، ملل ، الکترونیک | psmusic

به طور گسترده‌تر، وقتی TikTok در حال برنامه‌ریزی برای ورود خود به عرصه استریم همیشه رقابتی است، Ripple می‌تواند مهم باشد. سال گذشته، اپراتور Resso ByteDance به علامت تجاری “TikTok Music” نقل مکان کرد، و برنامه‌های نهاد مستقر در پکن برای دومی ظاهراً به شدت در بحث‌های صدور مجوز ذکر شده با Big Three نقش دارد.

منبع: https://www.digitalmusicnews.com/2023/06/30/tiktok-bytedance-ripple-debut/