TikTok شماره‌های تامین اجتماعی سازندگان را در چین ذخیره کرد: گزارش

این جدیدترین جزئیات مربوط به شیوه‌های پلتفرم اشتراک‌گذاری ویدیوی کوتاه مدت اخیراً در بخشی از فوربس ظاهر شده است. به عنوان مرجع، منتقدان در موارد متعدد به تعهد قانونی TikTok برای واگذاری داده‌ها به حزب کمونیست چین (که مالک بخشی از ByteDance است) اشاره کرده‌اند.

در همین حال، به گفته فوربس، TikTok – که در دستگاه‌های دولتی در بسیاری از ایالت‌ها و همچنین ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، اتحادیه اروپا و فرانسه ممنوع شده است – تصمیم گرفت به سؤالات مربوط به این موضوع پاسخ ندهد. در میان سؤالات بی پاسخ، پرس و جو در مورد اینکه آیا در حال حاضر منابع مالی سازندگان هنوز در چین ذخیره می شود یا خیر بود.

البته، جالب است که ببینیم چگونه توسعه بمب در سرنوشت TikTok نقش دارد. با وجود تقاضای فروش اجباری گزارش شده از سوی کاخ سفید و چندین لوایح دوحزبی (که هدف یکسانی را اعلام می‌کنند اما دامنه آن به طور چشمگیری متفاوت است) که برنامه را هدف قرار می‌دهد، این برنامه طبق معمول در (بیشتر) ایالات متحده به کار خود ادامه می‌دهد.

بر اساس همان گزارش، “مجموعه ای از سوابق” به دست آمد و برای رسیدن به نتیجه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت، که سوالات جالبی را در مورد اینکه آیا کارمندان پیش رفته اند و به اطلاعات دسترسی داشته اند یا خیر ایجاد می کند. همانطور که اشاره شد، ByteDance قبلا تایید کرده بود که اعضای تیمش بدون مجوز داده های کاربران را در چین مشاهده کرده اند.

بنا به گزارش ها، ByteDance از سال 2019 تاکنون حدود 14 میلیون دلار صرف لابی گری در ایالات متحده کرده است، و منطق نشان می دهد که بیش از چند شرکت تأثیرگذار به سختی عجله ای برای دیدن آن ندارند. نیویورک یانکیز– و NFL– شریک TikTok در آمریکا غیرقانونی است.

  کره جنوبی و انگلیس همکاری درحوزه انرژی هسته ای و صنایع دفاعی را توسعه می دهند

به‌ویژه در زمینه موسیقی، TikTok در حال انجام حرکت‌های بزرگی است (اخیراً اعلام شده «برنامه تأثیر هنرمند» و راه‌اندازی «یک مرکز جهانی کشف موسیقی») علی‌رغم سرکوب‌های نظارتی و بحث‌های دشوار صدور مجوز با لیبل‌های اصلی.

منبع: https://www.digitalmusicnews.com/2023/06/02/tiktok-creators-financial-data-storage/

با این وجود، Shou Zi Chew، مدیرعامل TikTok در ماه مارس به قانونگذاران آمریکایی شهادت داد که شرکت او «همیشه» اطلاعات کاربران آمریکایی‌ها را در ویرجینیا و زادگاهش سنگاپور ذخیره کرده است. علیرغم اظهارنظرها و ادعاهای مرتبط در مورد پروژه تگزاس (ابتکاری که ظاهراً می‌تواند داده‌های کاربران ایالات متحده را در ایالات متحده نگه دارد)، یک دعوای قضایی ByteDance را به حفظ دسترسی یک‌طرفه در پشتی به پایگاه داده TikTok در چین متهم کرده است.

ارائه زمینه اضافی برای شکایت دوم و اتهامات فراگیر، مقاله فوربس است که در ابتدا ذکر شد. بر اساس این مقاله، شماره‌های تامین اجتماعی و شناسه‌های مالیاتی پدیدآورندگان و کسب‌وکارها «در سرورهایی در چین که توسط کارمندان آنجا قابل دسترسی است» ذخیره شده‌اند.

شکایت چینی ByteDance TikTok حاکی از آن است که CCP به اطلاعات کاربران ایالات متحده دسترسی داشته است اعتبار عکس: سولن فییسا

سال گذشته، ByteDance که مقر آن در پکن است، اذعان کرد که کارکنان آن به‌طور نادرست به داده‌های کاربران TikTok دسترسی داشته‌اند. اکنون، در حالی که برنامه همچنان با بررسی های نظارتی در ایالات متحده و خارج از کشور دست و پنجه نرم می کند، گزارشی ادعا می کند که “اطلاعات مالی حساس” سازندگان در واقع در سرورهای چین ذخیره شده است.

فراتر از انفعال دولت در مورد این برنامه، والدین بسیاری از کاربران زیر 18 سال این سرویس آشکارا از سوء استفاده ادعایی TikTok از داده‌های کودکان و عادت ادعایی در قرار دادن کودکان در معرض محتوای صریح مطلع نیستند یا نگران آن نیستند.

  کره جنوبی و مشکلی به نام فرزندآوری

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار