NTIA به دنبال بررسی قضایی در مورد سیاست “بی پروا” جشنواره تست مواد مخدر دولت است

مایکل کیل، مدیرعامل NTIA می‌گوید: «وزارت کشور باید تصمیم خود را برای سال 2023 تغییر دهد و تأثیر واقعی لغو رویه‌ای را که بیش از ده سال است در برخی مناطق به‌طور ایمن عمل می‌کند، با دانش و حمایت کامل پلیس و مقامات محلی در نظر بگیرد. “.

فستیوال پارک لایف منچستر قبلاً با همکاری موسسه خیریه تست مواد مخدر The Loop و در ارتباط با نیروی پلیس شهر، کارهایی از این دست را انجام داده است. با این حال، امسال گفته شد که مجوز مستقیماً از وزارت کشور نیز لازم است. با توجه به اینکه دریافت آن مجوز می تواند تا سه ماه طول بکشد، این رویداد نتوانست هیچ آزمایش دارویی را در سال جاری انجام دهد.

NTIA و لرد قبلاً در پارلمان حمایت می کنند. ماه گذشته، سم تاری، نماینده مجلس، نامه ای را ترتیب داد – با امضای تعدادی از نمایندگان مجلس و موسیقیدانان – که به وزارت کشور گفت: «تصمیم برای جلوگیری از انجام این آزمایش کوته فکرانه و خطرناک است. ما از شما می خواهیم در این تصمیم تجدید نظر کنید و اجازه دهید این آزمایش حیاتی ادامه یابد.بیشتر بخوانید: انجمن صنایع شبانه (NTIA) | ساشا لرد


منبع: https://completemusicupdate.com/article/ntia-seeks-judicial-review-on-governments-reckless-festival-drug-testing-policy/

انجمن صنایع شبانه

سپس نتیجه می‌گیرد که «در صورت عدم وجود یا هر پاسخ رضایت‌بخشی، ما هیچ گزینه‌ای نداریم جز اینکه رسیدگی قضایی به تصمیم وزارت کشور صادر کنیم». که اساساً به این معنی است که NTIA و لرد از دادگاه ها می خواهند که مداخله کنند.

با این حال، در نامه خود، NTIA و لرد به بحث های قبلی در مورد آزمایش مواد مخدر در جشنواره های پارلمان اشاره می کنند که برخی از آنها شامل وزرای مربوطه بودند. آنها شامل بحث هایی در مورد رهبری نیروهای پلیس محلی در این کار بودند. و با این حال در طول آن بحث ها، نیاز به مجوز از وزارت کشور بیان نشد.

  Music tech company BandLab Technologies launches ‘comprehensive rebrand’

در ادامه می افزاید: «اگر وزارت کشور بخواهد موضع اعلام شده فعلی خود مبنی بر اینکه آزمایش دارو در محل نیاز به مجوز داروی کنترل شده و یک محل ثابت دارد، دنبال کند، پس باید برای رسیدن به یک تصمیم منطقی با در نظر گرفتن تصمیم گیری مشورتی انجام دهد. ملاحظات مربوطه و دادن زمان کافی به این سازمان ها برای انطباق با تصمیم دولت».

در حال حاضر تعدادی از جشنواره‌ها داروها را در محل آزمایش می‌کنند تا ارزیابی کنند که آیا موادی در گردش هستند که می‌تواند خطر بیشتری برای مصرف‌کنندگان داشته باشد. در برخی موارد، مواد مخدر برای آزمایش توسط تماشاگران جشنواره ارائه می شود، گاهی اوقات به صورت ناشناس، یا – معمولاً در جشنواره های بریتانیا – کارشناسان مواد مخدری را که توسط پلیس و نیروهای امنیتی ضبط شده است، تجزیه و تحلیل می کنند.

انجمن صنایع شبانه و بنیانگذار جشنواره پارک‌لایف منچستر، ساشا لرد، تأیید کرده‌اند که به دنبال بررسی قضایی موضع فعلی دولت بریتانیا در مورد آزمایش مواد مخدر در محل در جشنواره‌های موسیقی هستند.

او ادامه می‌دهد: «بخش جشنواره‌ها و رویدادها بسیار سخت کار می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که تماشاگران جشنواره در امان هستند، و به شدت به آزمایش مواد مخدر در خانه به‌عنوان بخش مهمی از استراتژی کلی کاهش آسیب متکی است. بدون این تسهیلات، ما زندگی مردم را به خطر می اندازیم و خلأ قابل توجهی در اطلاعات دارویی برای پلیس و خدمات پشتیبانی پزشکی در بقیه فصل 2023 باقی می گذاریم.

فراتر از جشنواره هایی که حتی برای دریافت مجوز به سه ماه نیاز دارند، این الزام چالش های دیگری را نیز به همراه دارد. اول، مجوز هزاران پوند هزینه دارد که برای جشنواره هایی که با حاشیه سود کم کار می کنند، مشکل است. به علاوه، مستلزم این است که یک مکان دائمی برای آزمایش مشخص شود، که به وضوح برای آزمایش هایی که در محل در جشنواره ها انجام می شود کار نمی کند.

  Release Roundup: Beastwars, Irth, Half/Time, Hemi Hemingway, CUT 989 + More

در هر صورت، هر گونه اطلاعاتی در مورد موادی که می تواند خطر بیشتری ایجاد کند از طریق رسانه های اجتماعی منتشر می شود و در اختیار پلیس و پرسنل پزشکی در محل قرار می گیرد. این کار می‌تواند از آسیب جلوگیری کند و با اطمینان از شناخته شدن هر گونه خطر افزایش یافته، جان انسان‌ها را نجات دهد.

لرد می افزاید: «وزارت کشور باید به این بی توجهی بی پروا نسبت به ایمنی شرکت کنندگان در جشنواره پایان دهد و یادداشت تفاهم موجود را با اثرگذاری فوری بازگرداند. این صنعت خستگی ناپذیر کار می کند تا اطمینان حاصل کند که ما هر کاری که ممکن است برای محافظت از مردم انجام می دهیم. اگر وزارت کشور به حمایت نکردن از ما در این کار حیاتی ادامه دهد، چاره‌ای جز درخواست تحقیق و مشورت کامل نخواهیم داشت.»

پیش از آن، آنها از وزارت کشور دولت خواسته اند که داوطلبانه این موضع را تغییر دهد تا آزمایش دارو طبق برنامه در جشنواره های مختلف تابستان امسال انجام شود.

آزمایش در محل همچنین تیم‌های پزشکی را قادر می‌سازد تا هرکسی را که دارای یک واکنش نامطلوب است به سرعت و به طور موثر درمان کنند، زیرا آنها از قبل از ترکیب شیمیایی داروها آگاه هستند.

آنها ادامه دادند: «عملکرد بر اساس بین سازمانی به این معنی است که اطلاعات مربوط به مواد مخدر خطرناکی که در یک رویداد در جریان است را می توان به شرکت کنندگان جشنواره، سازمان دهندگان، پلیس و خدمات پزشکی منتقل کرد و هر گونه مواد مضر را می توان از بین برد یا به پلیس منتقل کرد».

  تلاش چین برای مذاکره با همه کشورهای درگیر در جنگ اوکراین

در بیانیه‌ای که اوایل امروز، NTIA و لرد – که همچنین مشاور اقتصادی شبانه منچستر است – اظهار داشتند: «از سال 2014 آزمایشگاه‌های آزمایش مواد مخدر در محل در جشنواره‌های موسیقی در بریتانیا وجود داشته است. این خدمات با توافق پلیس محلی و شوراها از طریق تفاهم نامه ای با برگزار کنندگان جشنواره و شرکت های آزمایش مواد مخدر ارائه شده است.

در این نامه با بیان خواسته های خود آمده است: «ما از وزارت کشور درخواست می کنیم که این موضوع را با رضایت حل و فصل کند و به توافق برسد که آزمایش دارو در محل توسط سازمان ها با توافق یک یادداشت تفاهم ادامه یابد».

وزارت کشور اصرار دارد که موضع خود را تغییر نداده است و همیشه برای انجام آزمایش مواد مخدر در جشنواره ها مجوز لازم بوده است. و بنابراین، چند روز قبل از پارک‌لایف امسال، قوانین را به طور ناگهانی تغییر نداد و از انجام آزمایش مواد مخدر در آن رویداد و سایر جشنواره‌های 2023 جلوگیری کرد.

خود لرد افزود: “این آزمایش در محل زندگی ها را نجات داده است و عدم وجود آن زندگی ها را به خطر می اندازد.”

اخبار کسب و کار حقوقی خبرهای برتر کسب و کار زنده

نوشته کریس کوک | منتشر شده در دوشنبه 3 جولای 2023