Meet Ripple: برنامه جدید والدین TikTok برای ساخت موسیقی با هوش مصنوعی که می تواند ملودی زمزمه شده را به آهنگ تبدیل کند

علاوه بر این، طبق گزارش سال گذشته سایت خبری سیاره فناوری، ByteDance همچنین اخیراً یک برنامه ایجاد موسیقی در چین به نام “Sponge Band” راه اندازی کرده بود.

همچنین اسپلایس در این فضا فعالیت می کند، گزارش شده است توسط بلومبرگ به ارزش نزدیک به 500 میلیون دلار پس از جمع آوری 55 میلیون دلار در فوریه 2021 (به رهبری GS GS Growth گلدمن ساکس).

علاوه بر ابزار ملودی به آهنگ ریپل، این برنامه دارای یک استودیوی ضبط مجازی است که بسیار شبیه سایر ایستگاه های کاری صوتی دیجیتال هوشمند قابل حمل (DAW) است.

MBW تابستان گذشته اشاره کرد که ByteDance اخیراً به این موضوع رسیده است یک برنامه ساخت موسیقی مبتنی بر یادگیری ماشینی به نام Mawf راه اندازی کردکه سیگنال‌های صوتی دریافتی را تجزیه و تحلیل می‌کند و سپس آن سیگنال‌ها را با استفاده از مدل‌های یادگیری ماشین آلات موسیقی که می‌گوید، دوباره ارائه می‌کند.

طول موسیقی خروجی با طول آهنگ ورودی مطابقت دارد و مدل در حال حاضر فقط توانایی ایجاد خروجی موسیقی دستگاهی را دارد.

اخبار امروز به دو روند کلیدی فناوری موسیقی مرتبط است که مدتی است اینجا در MBW از نزدیک دنبال می‌کنیم.

می توانید یک کد دعوت برای آزمایش بتا برنامه Ripple در دستگاه های تلفن همراه iOS درخواست کنید اینجا.


اولین مورد، ظهور بازار اپلیکیشن های تولید موسیقی موبایل است که هدف آن سازندگان موسیقی علاقه مند و نوازندگان مشتاق است.

راه اندازی برنامه جدید ByteDance به این معنی است که BandLab یک رقیب جدی جدید برای مبارزه با آن دارد.

  محکومیت کار اجباری برای متخلفان از تردد در مناطق مرزی کره شمالی

اسپلایس اخیرا راه اندازی شد ویژگی Create a Stack که می گوید از هوش مصنوعی برای تطبیق صداها از سراسر کاتالوگ Splice استفاده می کند تا به شما آهنگسازهای بی پایانی بدهد. همچنین قبلاً CoSo را راه‌اندازی کرده بود که یک برنامه ساخت موسیقی مبتنی بر هوش مصنوعی است.طیف وسیعی از ویژگی‌ها را برای سازندگان نوظهور ارائه می‌کند، مانند استودیوی ایستگاه کاری صوتی دیجیتال چند پلتفرمی، خدمات نمونه و حلقه‌های بدون حق امتیاز، و ابزار تولید موسیقی هوش مصنوعی SongStarter. BandLab Technologies اخیراً 25 میلیون دلار اضافی در دور مالی سری B1 خود جمع آوری کرده است و ارزش شرکت را در 425 میلیون دلار

این شرکت به MBW می‌گوید که در زمینه موسیقی شرکت‌های ضبط بزرگ آموزش ندیده است. MBW درک می کند که Bytedance همچنین از موسیقی تولید شده در داخل برای آموزش مدل استفاده کرده است.

طبق گفته Bytedance، کاربران می‌توانند موسیقی‌ای را که ایجاد کرده‌اند در TikTok و دیگر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند، اما این برنامه قادر به توزیع موسیقی در کتابخانه آهنگ TikTok نیست.

طبق این اعلامیه، Ripple در روز جمعه (30 ژوئن) در ایالات متحده برای گروه کوچکی از آزمایش‌کنندگان بتا فقط از طریق دعوت‌نامه راه‌اندازی می‌شود. در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد مدت زمان مرحله بتا یا اینکه آیا برنامه های بیشتری برای عرضه وجود دارد در دسترس نیست.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، می توانید BPM و FX را نیز تنظیم کنید.به گفته Bytedance، مدل هوش مصنوعی بر روی موسیقی که دارای مجوز یا متعلق به Bytedance است آموزش داده شده است.

ریپل برای الهام بخشیدن به خلاقیت موسیقی و کمک به نوازندگان، هنرمندان و آهنگسازان طراحی شده است.

سخنگوی Bytedance

یکی از سخنگویان Bytedance در بیانیه‌ای به MBW گفت: «ریپل برای الهام بخشیدن به خلاقیت موسیقی و کمک به موسیقی‌دانان، هنرمندان و آهنگسازان طراحی شده است.

  کره جنوبی، با کمترین نرخ باروری در جهان

اکنون، ByteDance از سازندگان مشتاق می خواهد ساختن موسیقی برای ویدیوهای کوتاه آنها با استفاده از برنامه ای که خودش ساخته است، و حتی مدلی برای شروع آنها توسعه داده و آموزش داده است.

MBW ماه گذشته به شما گفت که والدین TikTok روی یک برنامه موسیقی هوش مصنوعی کار می‌کنند که «به طور قابل‌توجهی مانع ایجاد موسیقی را کاهش می‌دهد» پس از مشاهده یک جفت آگهی شغلی برای متخصصان در این فضا.

آنها افزودند: “ما از اینکه ببینیم سازندگان چگونه از ریپل برای استفاده از خلاقیت آنها برای موسیقی متن فیلم های کوتاه خود استفاده می کنند، هیجان زده ایم.”

ویژگی Melody to Song به کاربران این امکان را می دهد که ملودی را مستقیماً در برنامه بخوانند یا زمزمه کنند و سپس Ripple ملودی را با ایجاد یک همراهی ساز در انواع ژانرهای مختلف گسترش می دهد.

مطابق با سیاره فناوری گزارش، این برنامه ضبط و ویرایش موسیقی همچنین دارای ابزارهای هوش مصنوعی است و خاطرنشان می کند که به ویژه برای کاربرانی که می خواهند جلوه های صوتی و موسیقی پس زمینه را برای ویدیوهای کوتاه بیشتر بهبود بخشند مفید است.

مورد دیگر، انفجار مدل‌های موسیقی مولد مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط غول‌های فناوری توسعه یافته‌اند. در هفته های اخیر، MBW درباره تحقیقات مایکروسافت، گوگل و متا در این زمینه نوشته است.

یک بازیکن برجسته در بازار برنامه های تولید موسیقی، BandLab مستقر در سنگاپور است که برنامه تولید موسیقی اجتماعی شاخص آن بیش از 60 میلیون کاربر ثبت شده دارد.

  "بین کیهانی" توسط مجمع اسلاو ریکا

ByteDance پویایی قدرت در تجارت موسیقی را متزلزل کرده است.

MBW درک می کند که هر سه برنامه Mawf، Spongeband و Ripple همگی برنامه های مستقل هستند.تجارت موسیقی در سراسر جهان

منبع: https://www.musicbusinessworldwide.com/meet-ripple-tiktok-parents-new-ai-powered-music-making-app-that-can-turn-a-hummed-melody-into-a-song/

را 220 میلیارد دلار ارزش دارد برنامه اشتراک‌گذاری ویدیوی محبوب غول فناوری TikTok می‌تواند موفقیت‌ها را بشکند، هنرمندان ناشناس را به ستاره‌های ویروسی تبدیل کند، و موفقیت تجاری جدیدی را برای آهنگ‌های «کاتالوگ» ضبط‌شده دهه‌ها پیش ایجاد کند.

امروز (30 ژوئن) این غول فناوری تایید شده که در واقع در حال راه اندازی یک برنامه جدید و رایگان برای تولید موسیقی به نام موج دار شدن. این برنامه دارای دو ویژگی کلیدی است: یک مولد “Melody to Song” و یک استودیوی ضبط مجازی.