پلیس آلمان از راجر واترز به دلیل "ظن تحریک" تحقیق می کند - پی اس موزیک

پلیس آلمان از راجر واترز به دلیل “ظن تحریک” تحقیق می کند

راجر واترز، عضو سابق پینک فلوید، اکنون به دلیل تحریک مشکوک مقامات در برلین، که ناشی از کنسرت This Is Not a Drill در شهر در 17 مه است، مورد تحقیقات جنایی قرار گرفته است. در طی آن، واترز یونیفرمی را به تن کرد که گفته می شود شبیه به آن بود. از یک افسر نازی

اخبار یهود به نقل از مارتین هالوگ، بازرس ارشد پلیس برلین، تأیید کرد که “اداره امنیت دولتی در اداره پلیس جنایی ایالت برلین یک روند تحقیقات جنایی را در رابطه با سوء ظن به تحریک مردم آغاز کرده است (بند 140 قانون جنایی آلمان). تلقی می‌شود که لباس پوشیده می‌تواند حکومت خشونت‌آمیز و خودسرانه رژیم نازی را تأیید، تجلیل یا توجیه کند، به نحوی که حرمت قربانیان را زیر پا بگذارد و در نتیجه آرامش عمومی را مختل کند. پس از پایان تحقیقات، پرونده برای بررسی قانونی به دادسرای عمومی برلین ارسال می شود.

واترز که مدت‌ها به خاطر دیدگاه‌هایش در مورد مناقشه اسرائیل/فلسطین به چالش کشیده شده بود، قرار است روز یکشنبه (28 مه) دوباره در آلمان بازی کند و اعضای جامعه یهودی تظاهراتی را در خارج از فستال فرانکفورت سازماندهی می‌کنند.

در یک بیانیه در وب سایت خود او پیش از حادثه برلین نوشته بود: «راجر واترز با جامعه یهودی فرانکفورت متحد است، زیرا او نیز از یهودستیزی همراه با سایر اشکال نژادپرستی و تبعیض متنفر است.»

او در همین بیانیه تکرار کرد: «من یهودستیز نیستم. هرگز نبوده، هرگز نخواهد بود. من حقیقت را در مورد اسرائیل/فلسطین می گویم. مسئله اسرائیل/فلسطین پیچیده نیست. بر خلاف تمام قوانین بین‌المللی، دولت آپارتاید اسرائیل درگیر شهرک‌سازی در سرزمین‌هایی است که توسط نیروی نظامی اشغال شده است، سرزمینی که توسط سازمان ملل برای کشور فلسطین تعیین شده است، و متعهد به پاکسازی قومی جمعیت بومی غیریهودی است.

  ستاد مشترک نیروهای نظامی ژاپن تاسیس می‌شود

پس از مصاحبه با یک روزنامه آلمانی، واترز در اوایل سال جاری درگیر جنگ لفظی با هم گروه سابق خود دیوید گیلمور و همسرش پولی سامسون شد، و دومی او را “یهود ستیز به هسته پوسیده شما” خواند. همچنین یک عذرخواهی پوتین و یک دروغگو، دزد، ریاکار، مالیات گریز، لب خوان، زن ستیز، مریض از حسادت، مرد بزرگ. بس است مزخرفاتت.»

در پاسخ، واترز تهدید کرد که اقدام قانونی خواهد کرد، اما هیچ پیشرفت دیگری مشخص نیست.منبع: https://www.spin.com/2023/05/roger-waters-germany-investigation/