پلتفرم برچسب‌گذاری موسیقی هوش مصنوعی سیانیت آپتون را به دست آورد

با توجه به این پیش‌بینی و خروج یکی از بنیان‌گذاران Aptone به جز Giani، به نظر می‌رسد که این موجودیت مستقیماً در توسعه‌دهندگان قدیمی‌تر هوش مصنوعی جذب می‌شود. مشخص نیست که آیا سایر کارمندان آپتون (در مجموع دو تا 10 نفر، صفحه لینکدین مناسب نشان می دهد) در عملیات پس از معامله حضور خواهند داشت یا خیر، اما وب سایت آپتون نشان می دهد که این پلت فرم “دیگر در دسترس نیست”.

مدیر عامل شرکت سیانیت، مارکوس شوارتزر (که قبلاً برنامه Groovecat را که به طور خودکار عکس‌ها را با موسیقی تطبیق می‌داد، رهبری می‌کرد) با پرداختن به این تراکنش، بر گسترش سریع کتابخانه‌های آهنگ در دسترس از طریق سرویس‌های پخش تاکید کرد.

در همین حال، خرید فراگیر به شرکت خریدار در “دستیابی به چشم انداز خود مبنی بر ایجاد یک هوش جهانی که موسیقی جهان را درک، فهرست بندی و توصیه می کند” به ازای افراد بالاتر کمک می کند. سیانیت به طور خاص به بهبود پیش‌بینی‌شده در برچسب‌گذاری اشاره کرد که انتظار می‌رود این کسب‌وکار «فرصتی رو به رشد برای ناشران موسیقی برای به حداکثر رساندن درآمد کاتالوگ‌های خود» ایجاد کند.

سیانیت که مقر آن در برلین است، که در سال 2019 وارد صحنه شد، امروز از خرید اپتون مستقر در کلن رونمایی کرد. طبق وب‌سایت خود، سیانیت از هوش مصنوعی برای تسریع برچسب‌گذاری استفاده می‌کند، «تا ۸۰ درصد از اشتباهات برچسب‌گذاری دستی» را کشف می‌کند، و زمینه را برای جستجوهای کلمات کلیدی و صداهای مشابه ایجاد می‌کند.

کلن، آلمان اعتبار عکس: رومن بورکی

شرکت سیانیت که هوش مصنوعی خود را «برچسب‌گذاری و جستجوی موسیقی» معرفی می‌کند، خرید Aptone، یک پلت‌فرم طبقه‌بندی نمونه مبتنی بر هوش مصنوعی را اعلام کرده است، زیرا به دنبال رشد در صحنه بین‌المللی است.

هفته گذشته، پلتفرم موسیقی هوش مصنوعی DAACI یک جفت خرید را اعلام کرد و گروه موسیقی جهانی با اپلیکیشن آرامش بخش Endel برای ایجاد موسیقی با استفاده از «هوش مصنوعی اخلاقی» همکاری کرد. با این وجود، هنرمندان و متخصصان متعددی علیه تهدید بلندمدت درک شده ناشی از فناوری بی‌سابقه و سریع در حال تکامل صحبت می‌کنند.

  تفاوت موسیقی ایرانی و موسیقی غربی سازباز | psmusic

منبع: https://www.digitalmusicnews.com/2023/05/31/cyanite-acquires-aptone/

علاوه بر BMG و RTL Bertelsmann، سیانیت به عنوان مشتریان UMPG Music Solutions، Nettwerk و Synchtank به حساب می آید. از سوی دیگر، Aptone در سال 2021 معرفی شد و طبق وب سایت خود به کاربران اجازه داد فایل های صوتی را در فضای ابری مدیریت و جستجو کنند. فایل‌های درگیر در این فرآیند، براساس همان منبع، “با ابرداده” غنی شدند.

اکنون، یوهانس جیانی، یکی از بنیانگذاران اپتون، قرار است به عنوان مدیر فناوری اطلاعات به هیئت مدیره سیانیت بپیوندد، نقشی که مدیران می گویند او را به “کمک به سیانیت برای توسعه بیشتر فناوری خود و ادامه افزایش و گسترش عرضه” برای مشتریان جهانی خواهد دید.

“افزودن یوهانس به تیم در زمان بسیار مهمی اتفاق می افتد – هرگز موسیقی بیشتر از امروز در دسترس نبوده است. شوارتزر در بخشی از سخنان خود گفت: ما به فناوری نیاز داریم تا به ما در مدیریت آن کمک کند. “چشم انداز ما از هوش جهانی موسیقی همیشه روشن بوده است و با این اکتساب می توانیم این دیدگاه را حتی بیشتر پیش ببریم.”

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار