ویژگی Google Pixel Now Playing Music چگونه کار می‌کند

آیا تا به حال شنیده اید که وقتی بیرون هستید آهنگی پخش می شود و وقت ندارید از تلفن خود بخواهید به شما بگوید چه چیزی در حال پخش است؟ برای بسیاری از طرفداران موسیقی، این می‌تواند تجربه‌ای ناامیدکننده باشد، اما تلفن‌های پیکسل Google راه‌حلی را ارائه می‌دهند که پس از راه‌اندازی تقریباً یکپارچه به نظر می‌رسد.

Google Music در حال پخش است اعتبار عکس: اشلی کینگ

Google Pixel 2 و تلفن‌های مدل جدیدتر می‌توانند به‌طور خودکار موسیقی‌هایی را که در اطرافتان می‌شنوید شناسایی کنند. در اینجا نحوه تنظیم آن آمده است.

هر آهنگی که شنیده اید در یک لیست ظاهر می شود. برای اشتراک‌گذاری یک آهنگ یا گوش دادن به آن در برنامه موسیقی مورد نظرتان، روی آهنگ ضربه بزنید. در Pixel 3 و نسخه‌های جدیدتر، می‌توانید چندین آهنگ را برای گوش دادن، اشتراک‌گذاری یا حذف از فهرست انتخاب کنید.

اگر نمی‌خواهید اعلان‌های آهنگ را در بالای صفحه‌تان دریافت کنید، می‌توانید آن‌ها را نیز در زیر خاموش کنید صدا و لرزش > در حال پخش. زیر اطلاعیه، خاموش کنید اعلان های موسیقی شناخته شده. اطلاعات آهنگ همچنان در صفحه قفل شما نمایش داده می شود.

چگونه کار می کند

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک آهنگ، در حالی که تلفن شما قفل است، روی نام آهنگ ضربه بزنید، یا اگر از تلفن خود استفاده می کنید، اعلان ها را در بالای صفحه خود باز کنید و روی اعلان آهنگ در حال پخش ضربه بزنید.

چگونه به گوگل بگوییم یک آهنگ را شناسایی کند؟

Google Pixel 2 و مدل‌های جدیدتر می‌توانند به‌طور خودکار موسیقی‌هایی را که در اطراف خود می‌شنوید شناسایی کنند تا بعداً به آنها مراجعه کنید، و همچنین می‌توانید از آن بخواهید که موسیقی را در حال پرواز برای شما شناسایی کند. در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

  نگرانی تایوان از تاثیر امنیتی سفر پلوسی به این جزیره

شروع شدن

  1. گوشیت رو باز کن تنظیمات برنامه
  2. ضربه زدن صدا و لرزش > در حال پخش.
  3. روشن کن آهنگ هایی که در نزدیکی پخش می شوند را شناسایی کنید – ممکن است لازم باشد مطمئن شوید که تلفن شما شارژ شده و به WiFi متصل است.
  4. چند دقیقه صبر کنید تا تلفن شما پایگاه داده آهنگ را دانلود کند.
  5. پس از تکمیل دانلود، آهنگ‌هایی که در اطراف شما پخش می‌شوند به‌طور خودکار شناسایی و در صفحه قفل گوشی شما نشان داده می‌شوند.

وقتی موسیقی در این نزدیکی پخش می شود، شما پیکسل تلفن چند ثانیه از آهنگ را با کتابخانه روی دستگاه خود مقایسه می کند تا بفهمد چه چیزی در حال پخش است. پردازش در تلفن شما انجام می شود و برای شما خصوصی است.

در Google Pixel 4 و نسخه‌های جدیدتر، می‌توانید به تلفنتان بگویید موسیقی‌هایی را که می‌شنوید و قبلاً در پایگاه داده‌اش وجود ندارد، شناسایی کند. برای فعال کردن ویژگی:

  1. گوشیت رو باز کن تنظیمات برنامه
  2. ضربه زدن صدا و لرزش > در حال پخش.
  3. روشن کن نمایش دکمه جستجو در صفحه قفل.
  4. روی ضربه بزنید نماد جستجوی موسیقی در صفحه قفل شما برای جستجوی آهنگی که در اطراف شما در حال پخش است.

نحوه مشاهده آهنگ هایی که اخیرا شنیده شده است

  1. گوشیت رو باز کن تنظیمات برنامه
  2. ضربه زدن صدا و لرزش > در حال پخش.
  3. مطمئن شوید که “نمایش آهنگ ها در صفحه قفل” روشن است.
  4. ضربه زدن در حال پخش تاریخچه.

در حال حاضر پخش اطلاعاتی را جمع آوری می کند، مانند درصد دفعاتی که موسیقی را به درستی شناسایی می کند تا آهنگ ها را بهتر تشخیص دهد. اکنون Playing فقط در صورتی این اطلاعات را جمع آوری می کند که شما به اشتراک گذاشته باشید استفاده و تشخیص با گوگل

  سخنگوی وزارت خارجه چین: پکن برای تعمیق روابط با مسکو و دهلی نو آماده است

اگر از Pixel 4 یا جدیدتر استفاده می‌کنید و «نمایش دکمه جستجو در صفحه قفل» را فعال کرده‌اید، هر بار که برای جستجو ضربه می‌زنید، Google یک اثر انگشت صوتی دیجیتالی کوتاه و دیجیتالی دریافت می‌کند تا تشخیص دهد چه چیزی در حال پخش است.

همچنین ممکن است متوجه شوید که اگر تلفنتان در جیب یا کیفتان باشد، برای شنیدن آهنگ‌هایی که در اطرافتان پخش می‌شوند مشکل دارد – گوشی خود را بیرون بکشید تا در صورت مشکل، بتواند به وضوح به موسیقی گوش دهد.

در مدل‌های Pixel 4 و جدیدتر، استفاده از این ویژگی و تعداد آهنگ‌های شناسایی‌شده با استفاده از آن جمع‌آوری می‌شود. تجزیه و تحلیل فدرال، یک فناوری به اصطلاح حفظ حریم خصوصی. از این داده‌ها برای بهبود ویژگی Now Playing و پایگاه داده آهنگ آن استفاده می‌شود تا به درستی آنچه را که بیشتر در حال پخش است شناسایی کند.

منبع: https://www.digitalmusicnews.com/2023/06/16/google-pixel-now-playing-music-feature-silently-identifies-music/

قابل توجه است که گوگل هرگز نمی تواند ببیند به چه آهنگ هایی گوش می دهید — فقط محبوب ترین آهنگ ها در مناطق مختلف. اگر تنظیمات شما برای اشتراک‌گذاری استفاده و عیب‌یابی فعال باشد، تعداد آهنگ‌های شناسایی‌شده با Google به اشتراک گذاشته می‌شود.

همچنین می‌توانید با ضربه زدن روی نت موسیقی در کنار عنوان آهنگ از صفحه قفل، آهنگی را که در نزدیکی شما پخش می‌شود به فهرست علاقه‌مندی‌های «در حال پخش» خود اضافه کنید. سپس یک قلب ظاهر می شود. دوباره روی نت موسیقی ضربه بزنید تا آهنگ از لیست علاقه مندی هایتان حذف شود.

چگونه موارد دلخواه خود را مرور کنیم

  1. گوشیت رو باز کن تنظیمات برنامه
  2. ضربه زدن صدا و لرزش > در حال پخش.
  3. ضربه زدن در حال پخش تاریخچه> موارد دلخواه.
  4. روی ضربه بزنید قلب برای حذف یک آهنگ از لیست علاقه مندی ها
  جنگ فناوری پکن و واشنگتن / شرکت دل تراشه های چین را کنار می گذارد

فقط Pixel 2 و مدل‌های جدیدتر می‌توانند از ویژگی Now Playing استفاده کنند. مدل اصلی پیکسل (2016) نمی تواند آهنگ ها را شناسایی کند. علاوه بر این، برخی از ویژگی ها فقط روی آن کار می کنند اندروید 10 و تا.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار