موسیقی ایرانیان سایت خبری و تحلیلی موسیقی | psmusic

مجله خبری پی اس موزیک ایرانی(۱و۲ و3و۴و۵و۶و۷و۸(، گروه نوازی(1و2و3)، آواز جمعی(1و2)، دشیفراژ(1و2)، ارکستر ایرانی(1و2و3و4)، اجرای صحنه های آواز جمعی، اجرای صحنه های ساز ایرانی۱ و ۲، اجرای نهایی (پروژه نهایی). جلسه کانون آهنگسازان خانه موسیقی ایران با بررسی پرونده ها و اخذ آزمون از متقاضیان برگزار شد…. آهنگی با سرعت كند است كه معمولاً در گوشه‌های اصلی هر دستگاه بیان می‌شود و گاهی نیز به گوشه‌های خارج از یك دستگاه هم رفت و برگشتی انجام می‌گیرد. ریتم غالب پیش‌درآمدها 4/4 ، 3/4 ، 12/8 ، 6/4 ، 2/4 یا 6/8 است و در همه‌ی این موارد سرعت اجرا حالتی آرام و متین دارد. به علت شباهت دستگاه موسیقی نوا به دستگاه شور تشخیص این دو از هم نیاز به علم موسیقیایی دارد، اگر شناخت کافی از دستگاه شور داشته باشید می توانید به تفاوت نغمه های نوا با شور پی ببرید. موسیقی کلاسیک متشکل از آهنگسازان مشهور و چیره دستی بوده است و هرکدام به نوعی زندگی جالبی داشتند.

http://cherryblog.ir

در اغلب دستگاه ها و مقام ها (گام) موسیقی ایرانی، ریز پرده دیده می شود که به آن “ربع پرده” نیز می گویند. اما در عمل و زمان زمان نوازندگی، ممکن است دقیقاً ربعِ پرده بر روی سازها رعایت نشود و با اختلاف دو الی سه سِنت (واحد شمارش فرکانس های صوتی) ملودی اجرا شود. استفاده از این ریز پرده ها و فواصل، حس و حال منحصر به فردی را در موسیقی ایرانی و برخی فرهنگ های موسیقی شرقی دیگر مثل موسیقی ترکی و عربی به وجود آورده است. کلنل علینقی وزیری (تأثیرگذارترین شخاص در عرصه موسیقی ایران)، علائم عَرَضی “سُری” و “کُرُن” را برای اولین بار شروع به نوشتن ردیف موسیقی ایرانی به شکل نت کرد. پس از تفکیک و شناخت موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی کلاسیک ایرانی، دو رویکرد مهم در موسیقی مشاهده شد. ابتدا پرداختن و اجرای ساز و آواز سنتی ایرانی که موسیقی اصیل یا کلاسیک ایرانی نام دارد که بر پایه دستگاه و ردیف بنا می شود؛ و سپس اجرای سبک هایی از موسیقی غربی که ابتدا موسیقی کلاسیک اروپایی و در حال حاضر شامل سبک های مدرن پاپ، راک، جاز و … می باشد.

  تفاوت موسیقی ایرانی و موسیقی غربی سازباز | psmusic

آموزش کوک کردن کالیمبا

آیین تجلیل از هنرمندان تجسمی، موسیقی و شعر در جشنواره عمار با عنوان «آرمان روح‌الله» روز سه شنبه بیستم دی در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود. یکی از نویسندگان و پژوهشگران عرصه موسیقی از تدوین و انتشار مجموعه کتاب‌های «مجمع الادوار» در قالب سه بخش متفاوت تئوری موسیقی خبر داد. پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران به مناسبت روز آواها و نواهای ایرانی، مسابقه دانشجویی «نوای خوش» را در سطح دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور به صورت مجازی برگزار می‌کند.

رشته مدیریت امور بانکی: بازار کار، درآمد، آینده شغلی، دانشگاه های برتر

یکی از تفاوت های قابل مشاهده میان موسیقی سنتی ایران و موسیقی غرب، استفاده از ریز پرده ها در موسیقی سنتی ایران می باشد. اما با بکارگیری نظام کوک اعتدال مساوی دوازده نتی (Twelve-tone Equal Temperament) میکروتون از موسیقی اروپایی ها حذف شد. به همین دلیل امروزه کوچک ترین فاصله موسیقیایی در موسیقی غربی، نیم پرده محسوب می شود.

  • یکی از پژوهشگران عرصه موسیقی طی روزهای گذشته مجموعه مقالات پژوهشی خود را با نام «فراسوی نغمه‌ها» پیش روی مخاطبان قرار داد.
  • آهنگ‌هایی که در دستگاه ماهور هستند قطعا حال دلتان را خوب می‌کنند و حسابی شما را سرحال می‌آورند.
  • موشكافی در ساختار آهنگ‌های ایرانی نشان می‌دهد كه تقریباً همه آنها از چهار یا پنج نت مختلف تشكیل شده‌اند و فاصله بین نت‌های تشكیل‌دهنده در هر آهنگ، پرده، نیم‌پرده، سه‌چهارم پرده و یا یك و یك‌چهارم پرده است.
  • آقا علی اکبر فراهانی به‌واسطهٔ میرزا تقی خان فراهانی (امیر کبیر) برای نشر موسیقی ایرانی به دربار دعوت شد.
  • ذاتا موسیقی بیان کننده حالات روحی، احساسات و تفکرات مختلف بشریت است.
  تایوان سطح هشدار نظامی را افرایش داد
عثمان محمدپرست دوتار نواز شهیر امروز درگذشت او سفیر خیرین مدرسه‌ساز نیز بود. افرادی هم که در شغل های آزاد مانند نوازندگی در گروه های موسیقی و … مشغول هستند، رنج درامد متفاوتی را دارند. به صورت میانگین میانگن درآمد ماهانه مشاغل این حوزه 5 میلیون تومان است. افرادی که خودشان موسس آموزشگاه باشند با توجه به تعداد شاگردها می توانند درآمد بیشتری هم داشته باشند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار