ملکه راک اند رول تینا ترنر در سن 83 سالگی درگذشت - صحنه بلوز آمریکایی - پی اس موزیک

ملکه راک اند رول تینا ترنر در سن 83 سالگی درگذشت – صحنه بلوز آمریکایی

خواننده پیشگام راک اند رول و سول تینا ترنر در سن 83 سالگی در پی یک بیماری طولانی درگذشت. او در سال 2016 به سرطان روده مبتلا شد و در سال 2017 پیوند کلیه انجام شد.

این خبر به طور رسمی در صفحه رسمی فیس بوک ترنر تایید شد. در این بیانیه آمده است: با اندوه فراوان درگذشت تینا ترنر را اعلام می کنیم.

او با موسیقی و اشتیاق بی‌پایانش برای زندگی، میلیون‌ها طرفدار را در سراسر جهان مسحور کرد و الهام بخش ستاره‌های فردا شد. امروز با یک دوست عزیز خداحافظی می کنیم که بزرگترین کار خود را برای ما به یادگار گذاشته است: موسیقی او. تمام همدردی قلبی ما برای خانواده او است. تینا، دلمان برایت تنگ خواهد شد.»

رولینگ استون زمانی او را “یکی از بهترین خواننده های تمام دوران” نامید. ترنر با مهارت آوازی خود به یکی از موفق ترین هنرمندان زن دوران خود تبدیل شد.

اعتبار: دیو هوگان/گتی ایماژ

این برنده 12 جایزه گرمی که در 26 نوامبر 1939 در تنسی به دنیا آمد، آنا مای بولاک را در سنین جوانی شروع کرد و به یکی از اعضای ثابت صحنه ریتم اند بلوز محلی تبدیل شد.

در سال 1956 او با شوهر بدرفتارش، آیک ترنر (از گروه Kings of Rhythm) آشنا شد و با نام هنری تینا ترنر به بخشی از بازیگری آنها تبدیل شد. این دو آهنگ موفق در دهه 1960 ضبط کردند، از جمله “یک احمق عاشق”، “خوب می شود”، “من تو را بت می کنم” و “عمیق رودخانه – بلندی کوه”.

در سال 1971 اجرای آنها از “مری مغرور” از Creedence Clearwater Revival به موفقیت رسید. و آهنگ آنها “Nutbush City Limits” نیز در سال 1973 به جدول صعود کرد.

  برداشتن محدودیت‌های کرونایی در بخش‌هایی از استان شینجیانگ چین

ترنر در ادامه با ستارگانی از جمله راد استوارت و چاک بری اجرا کرد و حتی بر افرادی مانند میک جگر نیز تأثیر گذاشت. در سال 1984، او اولین شماره 1 خود را در بیلبورد هات 100 با “What’s Love To Do With It” به دست آورد.

این یک داستان در حال توسعه است.

منبع: https://www.americanbluesscene.com/2023/05/queen-of-rock-roll-tina-turner-dies-aged-83/