مصاحبه ملوینز با درامر دیل کروور

Melvins Dale Crover حالت بد در حال افزایش است
عکس: کریس کازلا

گروه Melvins در حال برگزاری تور 40 سالگی هستند. قبل از کنسرت‌ها، آدری گلدن با درامر دیل کروور برای صحبت در مورد ست‌های درام، لیوان‌های بیور و رکورد جدید گروه Bad Mood Rising صحبت کرد.

در عصر جلسات زوم، شما اغلب پنجره‌ای به فضاهای خصوصی می‌بینید که هنرمندان در آن حضور می‌یابند – چه در خانه یا محل کار یا یک گوشه پشت صحنه. سپس، البته، پس زمینه های مجازی وجود دارد که آن فضاها را پنهان می کند. کروور با درام پر زرق و برق Peavey که به صورت دیجیتالی ساخته شده است به تماس ما می پیوندد. من می گویم که این یک پس زمینه زوم عالی است. کروور می خندد: «این یک ست درام پیوی است. کامپیوترم را کمی کج می‌کنم تا مجموعه درام‌هایی را که اخیراً به اتاق موسیقی و نویسندگی‌ام اضافه کرده‌ام را به او نشان دهم، و توضیح دادم که من یک نوازنده هستم، اما به تازگی سازهای کوبه‌ای را شروع کرده‌ام. کروور جزئیاتی در مورد آنچه روی صفحه نمایش من است می پرسد، و من به او می گویم که این مجموعه درام مروارید است. “اولین ست درام من یک ست درام مروارید به خاطر بوسه بود!” او می خندد. در آلبوم‌هایشان، کیس از گیتار گیبسون و درام‌های پرل استفاده می‌کند، زیرا آنها بهترین‌ها را می‌خواهند. بنابراین، می دانید، من آنها را باور کردم. . . . من باید حدود یازده بودم. من یک مسیر کاغذی داشتم و برای آن پس انداز کردم. فکر کنم اگه درست یادم باشه قیمتش 150 دلار بود و کامل نبود. اما اکنون درام تاما را می نوازم.» من و کراوور در اوایل دوره‌های موسیقی را مورد بحث قرار می‌دهیم، و او به من می‌گوید که درام اولین سازی نبود که او یاد گرفت. او به من می گوید: «در واقع گیتار، وقتی هشت ساله بودم. به یاد دارم که در کتابخانه اجتماعی آبردین درس خواندم.

در فهرست گروه های پرکار راک آمریکایی، ملوین ها باید در صدر قرار بگیرند. این گروه از اواسط دهه 1980 بیش از 30 آلبوم منتشر کرده است، به علاوه ده ها آلبوم زنده دیگر، و ضبط های اخیر آنها از بهترین آنهاست. تابستان گذشته، برای خوشحالی طرفداران Melvins در همه جا، Amphetamine Reptile Records (برچسبی که در ساحل غربی تأسیس شده و با The Jesus Lizard، Mudhoney، X، Bailter Space، Negative Approach و غیره نیز کار کرده است) Bad Mood Rising را منتشر کرد. من خودم اخیراً به تعداد زیادی از Five-Legged Dog گوش می‌دادم (ال پی دوبل آکوستیک Melvins از سال 2021) و از کروور می‌پرسم که آیا تغییر بین ضبط آهنگ آکوستیک و آلبوم سنتی‌تر Melvins مانند Bad Mood Rising دشوار است. .

Crover تماس Zoom را پایان می دهد.

و سپس او بازگشت.

“ببخشید، من نمی دانم اینجا چه کار می کنم!” او می خندد. من فکر می‌کردم که او به تازگی قطع شده است، اما برای یک لحظه، شوخی کردم، فکر کردم که آیا از نظر او سؤال فوق‌العاده احمقانه‌ای پرسیده بودم و او تصمیم گرفت فقط تلفن را قطع کند. او می‌خندد: «نه، نه، من با تلفن همراهم کار می‌کنم و سعی می‌کردم از تماسی خلاص شوم. به هر حال، بله، ما آن ضبط صوتی را در طول همه‌گیری انجام دادیم. ما هر روز می رفتیم و یکسری آهنگ اجرا می کردیم و ناگهان بیش از 30 آهنگ داشتیم. اینطور بود، واقعا? فکر می‌کنم فقط ما بودیم که هر آهنگی را که می‌شناختیم ضبط می‌کردیم و همچنین آهنگ‌های جدید را یاد می‌گرفتیم.»

  از رکوردزنی تجارت ایران و پاکستان تا استقبال از مسیر ایران در کریدور شمال–جنوب

ملوین ها واقعا برد دارند. آن آهنگ‌های پرهیاهو و انفجاری در Bad Mood Rising بلافاصله پس از ساخت سگ پنج پا توسط گروه نوشته شد و به شیوه‌ای تا حدی برای آنها غیر معمول بود. استیون (شین مک‌دونالد) و باز (آزبورن) خودشان به راه افتادند و دسته‌ای از دموها را ساختند و برای من پخش کردند، و ما آن‌ها را تبدیل به رکورد کردیم.» کروور توضیح می‌دهد که او پس از شنیدن دموها، درام‌ها را اضافه کرد، که روندی متفاوت از اکثر آلبوم‌های ملوینز بود که قبلاً منتشر شدند. و جالب اینجاست که کروور زمانی که خودش مشغول نوشتن است به گیتار باز می گردد. من ابتدا گیتار را روی یک آهنگ کلیک ضبط می‌کنم، سپس درام را اجرا می‌کنم، سپس از کلیک خلاص می‌شوم و همه چیز را دوباره ضبط می‌کنم.

آهنگ‌هایی مانند Hammering و My Discomfort Is Radiant، هر دو در Bad Mood Rising، یادآور برخی از اولین موسیقی‌های Melvins با ریف‌های لخت گیتار و طبل‌های خشن هستند، صداهایی که در تعریف آهنگ‌هایی که به زودی مترادف با سیاتل خواهند شد، حیاتی بودند. در واقع، صدای کمی از سیاتل وجود دارد که ملوین ها به طور پاک نشدنی به آن متصل نیستند. کریست نووسلیک از نیروانا در سال 2009 یک ستون هفتگی سیاتل نوشت و در آن خاطره ای را درباره معرفی باز و دیل بیان کرد: «درامر Melvins، مایک دیلارد، تعهدات شخصی داشت و از کار کنار رفت. من این درامر شگفت انگیز به نام دیل را می شناختم که در مدرسه حدود سه کلاس از من عقب بود. باز را به دیل بردم و آن دو را معرفی کردم. آنها شروع به پارازیت کردند و آن را زدند.» بقیه چیزها تاریخ است، زیرا اکنون تصور ملوین ها بدون کروور غیرممکن به نظر می رسد.

اگر از طرفداران Melvins هستید، ممکن است بدانید نقطه‌ای وجود داشت که کروور به جای درام، با گروه باس می‌نواخت. “آره، من تنزل رتبه پیدا کردم!” او می خندد. این یک شوخی بیس‌باز خوب است. من درجه بیس را پایین آوردم.» او به من یادآوری می کند که از هشت سالگی گیتار می نواخت و در حال حاضر صاحب سه گیتار باس است. از آنجایی که ملوین ها در دهه 2000 می خواستند دوباره با یک ترکیب اصلی متحد شوند، دیلارد برای مدت کوتاهی درامز را بر عهده گرفت و کراور نقش موسس مت لوکین را بر عهده گرفت. آنها آلبوم Tres Cabrones را با هم در Ipecac ضبط کردند. کروور به من می گوید: «این برای من سرگرم کننده است. «نوشتن آهنگ‌های بیس نیز واقعاً سرگرم‌کننده است، و من آهنگ‌هایی دارم که اکنون که روی بیس نوشته‌ام روی آن‌ها کار می‌کنم. این متفاوت است و من اینطور روی گیتار نمی‌نویسم، پس عالی است.»

  سخنگوی وزارت خارجه چین تلاش‌ها برای مهار کرونا را موفقیت آمیز خواند

این در مورد مت لوکین چیست؟ ترکیب اصلی Melvins شامل لوکین نوازنده باس بود که بعد از اینکه Melvins برای مدت کوتاهی در سال 1987 از هم پاشیدند، Mudhoney را با مارک آرم، استیو ترنر و دن پیترز تشکیل دادند. یک EP مشترک در سال 2020. ملوین ها همچنین یک اسپلیت 7 اینچی با نیروانا از سال 1991 دارند. و وقتی نوبت به نقش تأثیرگذار ملوین ها در صدای سیاتل می رسد، حتی بیشتر از این هم وجود دارد. کروور مدت کوتاهی با نیروانا نواخت (می‌توانید درام زدن او را در بلیچ، اولین آلبوم استودیویی نیروانا در ساب پاپ بشنوید)، ملوین‌ها مسئول معرفی نیروانا به دیو گرول در حوالی سال 1990 بودند، و کرت کوبین یکی از تهیه‌کنندگان گروه ملوینز بود. رکورد هودینی در سال 1993.

با بازگشت به زمان حال، Bad Mood Rising هدیه ای برای طرفداران Melvins است که می خواهند به گذشته برگردند، و همچنین برای طرفدارانی که مطمئن هستند که Melvins بهتر از همیشه هستند (من را در میان آنها بشمارید!). کراور در مورد افزایش خلق و خوی بد می گوید: «گفتن همیشه کلیشه ای است، اما فکر می کنم یکی از موارد مورد علاقه من است. بعد از اینکه آن را ساختیم و تمام شد، متوجه شدم که زیاد به آن گوش می‌دهم و می‌خواهم همه آهنگ‌ها را زنده پخش کنم – می‌دانستم که این کار را نمی‌کنیم، اما در مورد آن رویا می‌بینم.» هرکسی که سال گذشته گروه Melvins را در تور تماشا کرد، ممکن است چند نسخه زنده از آهنگ‌های Bad Mood Rising را شنیده باشد. آنها آلبوم را ضبط کرده بودند و در هیاهوی پرشور وینیل گرفتار شدند. «همه رکوردهای خود را همزمان می‌سازند، زیرا آنها قفل شده بودند، به طوری که باعث ایجاد مشکل شد. وقتی یک سال پیش با وزارت می رفتیم، حداقل دو تا از آهنگ های ضبط را به صورت زنده پخش می کردیم، فقط منتظر بودیم لعنتی بیرون بیاید!» کروور می گوید.

مکث می کند و لیوانی را که از آن می نوشد به من نشان می دهد و به من می گوید که زیاد قهوه خورده است. یک ماشور با چشم روشن پوزخند را روی فنجان ببینید و بخندید. “شما Buc-ee را می شناسید؟” کروور از من می پرسد، با اشاره به پمپ بنزین و مگا مارت تگزاس که مورد علاقه مردم آمریکا برای سفرهای جاده ای است. او می گوید: «یکی از بهترین توقف های تاریخ. من می گویم باید اشاره کنم که ما در مورد طلسم معروف بیش از حد صحبت کردیم. “بله، لطفا انجام دهید!” کروور می خندد.

طرفداران Melvins چه آهنگ هایی را می توانند از Bad Mood Rising در تور آینده بشنوند؟ ما بازی مستر داگ کاملا درست است را شروع کردیم، و دیدن عکس العمل های مردم همیشه جالب است، زیرا بخش های مختلفی دارد، و دیگری که اجرای زنده واقعاً سرگرم کننده است، هرگز نگو متاسفم است. . . بنابراین این دو موردی هستند که ما به صورت زنده بازی می‌کردیم، اما من می‌خواهم کارهای بیشتری انجام دهم.” کروور از Hammering – آهنگی که در میان آهنگ‌های مورد علاقه‌ی شخصی من در آلبوم جدید است – به عنوان آهنگی که ممکن است در لیست مجموعه‌ها قرار بگیرد، یاد می‌کند و آن را “تأثیر Mott the Hoople و کمی طعم دیوید بووی” توصیف می‌کند. اما خوشحال می‌شوم اگر کل رکورد را پخش کنیم.» او می‌گوید. «این برخی از بهترین چیزهای ما است، و مایه خوشبختی است که می‌توانیم به نوشتن چیزهای واقعاً خوبی که در مورد آن هیجان‌زده هستیم ادامه دهیم. امیدوارم بقیه هم همینطور باشند.»

  آمریکا درصدد تعمیر ناوهای جنگی خود در کارخانه‌های کشتی‌سازی ژاپن

Crover بیشتر در مورد تور چهلمین سالگرد بریتانیا و سرزمین اصلی اروپا منتظر چه چیزی است؟ دخترم می آید و . . . من نمی توانم صبر کنم تا اولین صبحانه کامل انگلیسی ام را بخورم.»

~

ملوین بد خلقی در حال افزایش crover

30-مه / بریستول، انگلستان / The Exchange
1 ژوئن / گلاسکو، انگلستان / گاراژ
2 ژوئن / نیوکاسل، انگلستان / فروشگاه دیگ بخار
3 ژوئن / لیدز، انگلستان / قلم
4 ژوئن / منچستر، انگلستان / گوریل
5 ژوئن / بیرمنگام، انگلستان / موسسه O22
6 ژوئن / لندن، انگلستان / سالن رقص الکتریکی
8 ژوئن / پاریس، FR / Le Trabendo
9 ژوئن / کلن، DE / جشنواره Freak Valley
10 ژوئن / هامبورگ، DE / خرد شده
ژوئن-11 / برلین، DE / Hole44
12 ژوئن / پراگ، CZ / نوار موسیقی لوسرنا
13 ژوئن / وین، AT / آرنا
14 ژوئن / زاگرب، منابع انسانی / کارخانه فرهنگ
17 ژوئن / ویتوریا-گاستیز / اسپانیا، آخرین
18 ژوئن / Clisson، FR / Hellfest
20 ژوئن / ژنو، CH / PTR
21 ژوئن / زوریخ، CH / اتاق باشگاه Rote Fabrik
22 ژوئن / استراسبورگ، FR / The Dairy
24 ژوئن / Leffinge, BE / De Zwerver
25 ژوئن / آنتورپ، BE / Trix
26 ژوئن / آمستردام، NL / سالن اصلی پارادیزو
27 ژوئن / Nijmegen، NL / Doornroosh
29 ژوئن / برایتون، انگلستان / گچ
3-ژوئیه / آتن، GR / تکنوپولیس

بازدید کنید melvins.com یا ایپکاک برای اطلاعات بیشتر بلیط، یا گروه را دنبال کنید توییتر، اینستاگرام، و فیس بوک.

~

سخنان آدری گلدن. می توانید آدری را دنبال کنید توییتر و اینستاگرام، و می توانید او را بررسی کنید وب سایت شخصی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوشتن او کتاب جدید او، من فکر کردم شنیدم که شما صحبت می کنید: Women At Factory Records اکنون در White Rabbit منتشر شده است.

آدری همچنین مدیر ایستگاه رادیوی بلندتر از جنگ است و نمایش هفتگی BREAKING GLASS را چهارشنبه ها ساعت 11 شب ارائه می کند. برای میکس‌تیپ‌هایی که زنان را در سراسر صنعت موسیقی برجسته می‌کنند، هماهنگ شوید و به دنبال آن باشید BREAKING GLASS لیست پخش Mixcloud.

یک لطف کوچک داریم که بخواهیم. در Louder Than War مشترک شوید و به روشن نگه داشتن شعله موسیقی مستقل کمک کنید. برای مشاهده موارد اضافی که دریافت می کنید، روی دکمه زیر کلیک کنید!

اشتراک در LTWمنبع: https://louderthanwar.com/the-melvins-interview-with-drummer-dale-crover/