فرانسیس مور از سمت مدیرعاملی IFPI کناره گیری می کند

IFPI خاطرنشان می کند که همین حقوق اخیراً در سنگاپور اعمال شده است که توسط IFPI از طریق FTA اتحادیه اروپا و سنگاپور لابی شده است.

IFPI به دستاوردهای دیگری در این مدت اشاره می کند: () ایجاد حقوق پخش و اجرای عمومی در چین در سال 2020 “پس از سال ها تعامل با مقامات آنجا، اصلاحی اساسی در بازار موسیقی ضبط شده که اکنون پنجمین بازار بزرگ در جهان است”.

هیئت مدیره اصلی IFPI در بیانیه‌ای کتبی گفت: «ما از فرانسیس به خاطر همه دستاوردهای او در مسیریابی IFPI در طول احتمالاً پیچیده‌ترین و پیچیده‌ترین دوره تاریخ موسیقی مدرن تشکر می‌کنیم.

مور که حرفه ای وکیل دادگستری بود، در سال 1994 به عنوان مدیر منطقه ای اروپا به IFPI پیوست و پس از سال ها نمایندگی شرکت های آمریکایی و اروپایی در بخش خرده فروشی و الکترونیک.

IFPI و شبکه گروه ملی آن نماینده برخی هستند 8000 اعضا، از جمله برچسب‌های ضبط در هر نوع و اندازه از 70 کشور در سراسر جهان.

مور گفت: «پس از سه دهه با IFPI، که سیزده تای آن به عنوان مدیرعامل جهانی آن، زمان آن فرا رسیده است که من را قطع کنم! من کار کردن برای IFPI و صنعت ضبط را دوست داشتم و احساس خوشبختی می کنم که فرصت خدمت در این نقش را داشتم. من بسیار افتخار می کنم و از تیم IFPI چه در حال حاضر و چه در طول سال ها قدردانی می کنم. هر دستاوردی نتیجه تلاش تیمی بوده است.

IFPI به تعدادی از دستاوردهای این نهاد تجاری در دوران تصدی مور به عنوان مدیرعامل اشاره می کند.

مور همچنین اقدامات قانونی موفقیت آمیز IFPI را برای مسدود کردن دسترسی به وب سایت های ناقض حق چاپ در کشورهایی از هند تا ایتالیا رهبری کرد. به گفته این سازمان، اکنون حدود 5200 سایت از طریق اقدامات IFPI مسدود شده اند.

در سال 2022، IFPI یک یادداشت تفاهم با وزارت اقتصاد امارات متحده عربی با تعهد به ایجاد یک شرکت مجوز موسیقی در منطقه پس از چندین دهه مبارزات انتخاباتی امضا کرد.

هیئت اصلی IFPI اضافه کرد: “او به یکباره ما را در گذار دیجیتالی موسیقی و گسترش صنعت در سراسر جهان هدایت کرد و امکان بازگشت به رشد را فراهم کرد که به نفع هنرمندان، برچسب ها و اکوسیستم موسیقی گسترده تر است.

از جمله تصویب دستورالعمل حق چاپ اتحادیه اروپا (EU) در سال 2019، و تمدید حفاظت از حق چاپ اتحادیه اروپا برای ضبط صدا از 50 سال به 70 سال در سال 2011 در اروپا. سپس IFPI از این امر برای دستیابی به تمدید دوره در ژاپن از طریق FTA اتحادیه اروپا و ژاپن استفاده کرد.

IFPI، سازمانی که نماینده صنعت ضبط در سراسر جهان است، فاش کرده است که فرانسیس مور در پایان سال 2023 از سمت خود به عنوان مدیر اجرایی بازنشسته خواهد شد.

در سال 2021، مور برای خدماتش به صنعت موسیقی موفق به دریافت جایزه MBE در فهرست افتخارات تولد ملکه شد.

Aso در دوران تصدی مور به عنوان مدیر عامل، این سازمان نمودار جهانی IFPI را ایجاد کرد، رتبه‌بندی رسمی سالانه صنعت برای هنرمندان پرفروش.

IFPI روز پنجشنبه (20 ژوئیه) گفت که مور موافقت کرده است که تا پایان سال 2023 در IFPI باقی بماند، “به منظور اطمینان از انتقال بدون درز و کمک به جستجوی جهانی برای جانشین خود”.

علاوه بر دفتر اصلی، IFPI اکنون دارای شش دفتر منطقه ای است: آسیای جنوب شرقی، MENA، آفریقای جنوب صحرا، آمریکای لاتین، اروپا، چین بزرگ و نمایندگانی در ویتنام و کره جنوبی).

من دوست داشتم برای IFPI و صنعت ضبط کار کنم و احساس خوشبختی می کنم که این فرصت را داشتم که در این نقش خدمت کنم.

“ما از فرانسیس به خاطر همه دستاوردهای او در مسیر IFPI در سخت ترین و پیچیده ترین دوره تاریخ موسیقی مدرن تشکر می کنیم.”

بر اساس اطلاعیه امروز، مدیرعامل مستعفی IFPI همچنین “زیرساخت سازمانی IFPI را گسترش داد تا اطمینان حاصل کند که سازمان در موقعیت مناسبی برای کمپین برای دارندگان حقوق در طیفی از بازارهای با رشد سریع قرار دارد”.

صفحه اصلی IFPI

او نه تنها یک مدافع عالی و مؤثر برای لیبل‌ها و سازندگان بوده است، بلکه فرانسیس یک تیم فوق‌العاده از حرفه‌ای‌ها ساخته است تا اطمینان دهد که میراث او ادامه خواهد داشت.»

فرانسیس مور

او ادامه داد: “من این شانس را داشته ام که در بسیاری از تحولات صنعت از آنالوگ به دیجیتال زندگی کنم. در اولین روز حضورم در IFPI سی سال پیش، من با قوانینی در مورد عوارض نوار سفید سر و کار داشتم و امروز در اینجا با قوانین مربوط به هوش مصنوعی سروکار داریم!


علاوه بر این، IFPI نمودار رسمی MENA، اولین نمودار رسمی منطقه ای را راه اندازی کرد و در کنار آن از معرفی نمودارهای موسیقی در بسیاری از مناطق حمایت کرد. در حال حاضر نمودارهای رسمی در حدود 55 کشور در سراسر جهان وجود دارد.تجارت موسیقی در سراسر جهان

منبع: https://www.musicbusinessworldwide.com/frances-moore-to-step-down-as-ceo-of-ifpi/

مور به عنوان طولانی ترین رهبر IFPI از سال 2010 رهبری این نهاد تجاری را بر عهده داشته است.

تحت رهبری مور، IFPI خاطرنشان می کند که “درآمد حقوق پخش و اجرای عمومی را از 1.3 میلیارد دلار در سال 2011 به 2.5 میلیارد دلار در سال 2022 افزایش داد و با “دستکاری جریان از طریق “کد بهترین عملکرد” ​​و اقدام قانونی علیه دستکاری‌کنندگان جریان در بازارهای برزیل تا آلمان و فراتر از آن مبارزه کرد.

  وعده نخست وزیر ژاپن برای تقویت توان نظامی این کشور