عکاس سیاهپوست از تجهیز شهری، پنسکه و ماریا آنجلی به دلیل سود بردن از تصاویری که برای آنها پولی دریافت نکرده بود شکایت کرد.

از عکاسی، یک عکس بیش از دیگران مورد توجه قرار گرفت.
یک هفته پس از عکاسی، نماینده ماریا از وبستر درخواست کرد که یک کپی از عکس را به او ارائه دهد. وبستر با دانستن اینکه ماریا متوجه حقوق Hexlastudios برای عکس شده بود و استفاده تبلیغاتی محدودی که ماریا با آن موافقت کرد و مجاز بود، این عکس را به ماریا ارائه کرد.
بلافاصله پس از دریافت عکس، مارایا این عکس را به Urban Outfitters, Inc. و Penske Media Corporation فروخت برای استفاده در تبلیغ هفته موسیقی لاتین، انتشار موسیقی ماریا، اجراها در طول هفته موسیقی لاتین، برای استفاده در لباس‌هایی که در Urban Outfitters و وب‌سایت‌های وابسته و در فروشگاه‌های Urban Outfitters به ​​فروش می‌رسد، و همچنین برای هدایت ترافیک به وب‌سایت Urban Outfitters و وب سایت بیلبورد موزیک

وبستر گفت: «در آن زمان، تا زمانی که به دبیرستان نرسیدم، واقعاً به طور کامل متوجه نشدم که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. بنابراین می‌دانستم که قرار نیست همه چیزهایی را که والدینم برای ما تهیه می‌کردند داشته باشم. فهمیدم که مامان و بابا ندارم. من فقط برادرانم را دارم. ما واقعاً یک جورهایی همدیگر را پایین نگه داشتیم. ما هنوز این کار را می کنیم.»
وبستر سخت کار کرد و مهارت های خلاقانه خود از جمله عکاسی را تقویت کرد و شرکت Hexlastudios خود را در طول همه گیری راه اندازی کرد.

وبستر Hexlastudios را به عنوان یک شرکت تولیدی تحت مالکیت سیاه پوستان با خدمات کامل توصیف می کند که در لس آنجلس، نیوجرسی، و نیویورک با تمرکز بر حرکت و عکس قرار دارد.
می دانید، من با چند شرکت خوب کار کرده ام. من نمی دانم چگونه این کار را انجام می دهم اما این کار را انجام می دهم. فقط ادامه میدم این فرصت هایی که به دست می آورم فقط برای خودم نیست. آنها درها را برای همه کسانی که با من کار می کنند باز می کنند. از سال 2021، من احتمالا حداقل 200 نفر را استخدام کرده ام.

  چین:با تحریم ایران مخالفیم/ از دیپلماسی برای حل بحران اوکراین حمایت می‌کنیم

هنرمند سیاه پوست از سازندگان شهری، پنسکه و ماریا آنجلی به دلیل نقض حق چاپ شکایت کرد

در سال 2021، عبدالله وبستر، یک عکاس جوان سیاهپوست جوان در صنعت فیلم، سرگرمی و موسیقی بسیار رقابتی لس آنجلس، از طریق شرکت خود Hexlastudios، از ماریا آنجلیق خواسته شد برای استفاده غیرتجاری عکس بگیرد. ماریا که با نام «لاتینا لا پرینسسا د میامی» نیز شناخته می‌شود، یک هنرمند جوان رگیتون، تله و آر اند بی با تبار پورتوریکویی و کوبایی است که در میامی متولد شده است که میکس پاپ/شهری/آر اند بی و اشعار تازه او را به یک ستاره تبدیل کرده است. صنعت موسیقی. ماریا برای عکسبرداری به وبستر غرامت نداد. قبل، در حین و بعد از عکاسی، وبستر به ماریا اطلاع داد که تمام عکس‌های گرفته شده متعلق به شرکت او، Hexlastudios است و او فقط می‌تواند عکس‌هایی را برای مقاصد غیرتجاری در رسانه‌های اجتماعی پست کند، تا زمانی که کار را به او و Hexlastudios.

وکیل دیوید ولش افزود: «شما صنعت موسیقی دارید – و صادقانه بگویم، یک صنعت سرگرمی که بر اساس فرهنگ آمریکایی آفریقایی تبار ساخته شده است. و شما هنرمندان آفریقایی-آمریکایی زیادی دارید که برای کارشان پاداشی در نظر گرفته نشده است. شما نمونه های محبوبی مانند الویس را دارید که با بازسازی موسیقی سیاهان پول در می آورد.

هدف این دادخواست روشن کردن رویه شرکت‌های بزرگی است که از سرقت دارایی‌های فکری متعلق به هنرمندان جوان و با استعداد سیاه پوست سود می‌برند.

قانون ENSO دارد شکایت کرده است در دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه مرکزی کالیفرنیا، بخش غربی (پرونده شماره 2:23-cv-03168-GW-KS) به دلیل نقض حق نسخه برداری، القای نقض حق نسخه برداری، رقابت ناعادلانه، و نقض قانون حقوق هنرمندان تجسمی از طرف کارگردان خلاق و عکاس اهل لس آنجلس و جامائیکایی عبدالله وبستر در برابر سازندگان شهری، شرکت رسانه ای پنسکه، و ماریا آنجلیک پرز، همچنین به عنوان “ماریا آنجلیک لاتین شاهزاده میامی

  'I really liked that song': Why Mark Ronson BANNED Bradley Cooper from taking a Lady Gaga track for A Star Is Born - Music News

اما شما به صورت روزمره افرادی را دارید که از آنها سوء استفاده می شود زیرا منابع یا دانش لازم برای محافظت از خود را ندارند. اگر عبدالله با ما تماس نمی گرفت، قرار بود چه کار کند؟ او قرار بود بگذارد در ذهنش بگذرد، از فرصتش استفاده کند تا بیاموزد در آینده چه کارهایی را بهتر می توانست انجام دهد، اما در عین حال برای کار و استعدادش سکه ای دریافت نکند. شما این را به طور منظم می بینید و این فقط به هنرمندان سیاه پوست مربوط نمی شود، بلکه مربوط به افرادی است که به دلیل کمبود دانش و کمبود منابع برای توسعه خود توسط صنعت مورد سوء استفاده قرار می گیرند. و ما این را تا حد زیادی می بینیم. متأسفانه، این به طور نامتناسبی در جوامع رنگین پوست اتفاق می افتد.

ولش می‌گوید که وبستر فقط از Urban Outfitters و سایر متهمان دعوی منصفانه می‌خواهد.منبع: https://radiofacts.com/black-photographer-sues-urban-outfitters-penske-and-mariah-angelie-for-profiting-from-images-he-was-not-paid-for/

هدف این دادخواست روشن کردن رویه شرکت های بزرگی است که از سرقت دارایی های معنوی که متعلق به هنرمندان جوان و با استعداد هستند، سود می برند.

سال‌ها طول کشید تا وبستر به اندازه‌ای در دنیای سرگرمی نام قابل توجهی پیدا کند تا عکاسی او به منبع اصلی درآمدش تبدیل شود. مشتریان او شامل Island Records، RedBull Records و GUCCI هستند.
وبستر که اصالتاً اهل جامائیکا بود، در حدود شش سالگی به همراه خانواده اش به آمریکا مهاجرت کرد. پدرش در سال 2007 درگذشت. اندکی پس از آن، مادرش به سرطان مبتلا شد. او در سال 2008 درگذشت. او مدتی را در سیستم مراقبت از خانواده گذراند. در بزرگسالی، او و برادرانش مراقب یکدیگر بودند.

  چین با فناوری باران مصنوعی به جنگ خشکسالی رفت

«بسیاری از افراد در این تجارت می‌دانند، مثلاً اگر به شما شلیک کنم، خوب است که در اینستاگرام پست کنم.» وبستر توضیح داد. “هر چه. اعتبار خود را می گیریم باحاله اما لحظه‌ای که شروع به سود بردن از آن می‌کنید یک مسئله است، زیرا مثل این است که وقتی تصمیم گرفتیم این عکس‌ها را بگیریم، آن‌ها حتی در فضایی که برای کسب سود قرار داده شده‌اند، گرفته نشده‌اند. اولش نمیدونستم چیکار کنم. من دیوید را از طریق دوست خوبم میچ ملاقات کردم که با هنرمندان دیگری که می شناسم مانند YG دوست بود. من به تازگی با دیوید تماس گرفتم و او گفت، بیا برویم.»

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار