شرکت موسیقی هوش مصنوعی DAACI مستقر در بریتانیا دو استارتاپ فناوری موسیقی را برای توسعه "اکوسیستم خلاقانه هوش مصنوعی نهایی" خریداری می کند. - پی اس موزیک

شرکت موسیقی هوش مصنوعی DAACI مستقر در بریتانیا دو استارتاپ فناوری موسیقی را برای توسعه “اکوسیستم خلاقانه هوش مصنوعی نهایی” خریداری می کند.

فضای راه اندازی موسیقی هوش مصنوعی در حال گرم شدن است.

واعظیک شرکت آهنگسازی مستقر در لندن، دو شرکت فناوری موسیقی را خریداری کرده است. NSC و WiSLهمانطور که این شرکت به دنبال توسعه آن چیزی است که آن را “اکوسیستم خلاقانه هوش مصنوعی نهایی” می نامد.

این خرید تقریبا یک سال پس از آن صورت گرفت که پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی که آهنگسازی، تنظیم، هماهنگ‌سازی و تولید موسیقی اصلی را انجام می‌دهد، یک دور سرمایه‌گذاری اولیه 4 میلیون پوندی (حدود 5 میلیون دلار) را راه‌اندازی کرد.

DAACI که در سال 2017 تأسیس شد، از فناوری آهنگسازی استفاده می کند که عناصر و بافت های موسیقی را در زمان واقعی ایجاد می کند و نیازهای خاص سازندگان را برآورده می کند.

رویکرد نوآورانه DAACI به جای تکیه بر آهنگ های از پیش ضبط شده یا نمونه های ویرایش شده، امکان خلق آثار جدید را از طریق موسیقی بی نهایت ایجاد می کند.

خرید MXX و WiSL توسط DAACI در حالی صورت می‌گیرد که این شرکت اکنون مالک 60 پتنت اعطا شده است، 20 پتنت دیگر را ثبت کرده و اکنون 65 عضو تیم را استخدام می‌کند و درآمد سالانه 4.88 میلیون پوند پوند به دست آورده است.

MXX طیف وسیعی از فناوری‌های هوش مصنوعی را توسعه داده و ثبت اختراع کرده است که ارتباط بین طرفداران، هنرمندان و موسیقی آنها را متحول می‌کند.

“ما در حال پیشروی در همکاری هستیم و اکوسیستمی ایجاد می کنیم که سه دهه تجربه و تحقیق را در خود ادغام می کند و شکاف بین ایجاد موسیقی ایستا و پاسخگو را پر می کند.”

راشل لیسک، DAACI

ویرایشگر موسیقی هوش مصنوعی MXX توانایی تطبیق آهنگ‌ها را برای مطابقت با مدت زمان تصاویر و ویدیوهای خاص، همسویی با ضربات، پر کردن درام، و مرزهای بخش دارد. DAACI گفت، ویرایش هوشمند موسیقی ارائه شده توسط MXX می تواند با هر برنامه ایجاد ویدیوی محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) ادغام شود و سطوح افزایش یافته ای از انعطاف پذیری موسیقی و تعامل طرفداران را ارائه دهد.

  ادامه تبعات سفر پلوسی به تایوان؛ خروج همزمان ۵ شرکت بزرگ چینی از بازار آمریکا

در همین حال، پلتفرم WiSL فرآیند منبع یابی، ویرایش، تست و صدور مجوز موسیقی را برای انواع مختلف محتوا ساده می کند. این پلتفرم ادعا می کند آنچه را که روزها یا هفته ها طول می کشید را در چند ساعت، دقیقه یا ثانیه انجام می دهد.

این پلتفرم همچنین به عنوان یک بازار جهانی برای همه موسیقی ها عمل می کند که بر روی مجموعه ای از ابزارهای هوش مصنوعی ساخته شده است که وظایف کشف، ویرایش، آزمایش و صدور مجوز موسیقی را ساده می کند.

شرایط مالی خریدها فاش نشده است.

از طریق معاملات، DAACI می گوید که این شرکت را به سمت آینده تولید محتوا سوق می دهد. این شرکت افزود: این پیشرفت به هنرمندان و آهنگسازان این امکان را می‌دهد که با هر خلاصه خلاقانه‌ای مواجه شوند، ترکیب‌هایی را سفارشی‌سازی کنند تا کاملاً مطابق با تجربیات و موقعیت‌های مختلف در حوزه بازی، دنیای دیجیتال، XR یا VR باشند.

این یک لحظه مهم برای DAACI است. ما در حال پیشروی در همکاری هستیم و اکوسیستمی ایجاد می کنیم که سه دهه تجربه و تحقیق را با هم ادغام می کند و شکاف بین ایجاد موسیقی ایستا و پاسخگو را پر می کند.

راشل لیسک، DAACI

DAACI این خریدها را از طریق یک رویداد صنعتی در استودیو Abbey Road در لندن جشن گرفت، جایی که این شرکت نمایش هایی را ارائه کرد.

این یک لحظه مهم برای DAACI است. من خوشحالم که از MXX و WiSL به تیم استقبال می کنم. ما در حال پیشروی در همکاری هستیم و اکوسیستمی ایجاد می کنیم که سه دهه تجربه و تحقیق را با هم ادغام می کند و شکاف بین ایجاد موسیقی ایستا و پاسخگو را پر می کند.

  رئیس تایوان در واکنش به رزمایش چین: غیرمسئولانه بود

Lyske گفت که هدف نهایی این شرکت هدایت اکوسیستم فناوری خود برای ایجاد مسیرهای جدید برای افراد با استعداد برای ابراز وجود است.

خواه شما یک حرفه ای با تجربه، خلاق و یا هر چیز دیگری باشید، می توانید از فرآیندها و گزینه های خلاقانه تولید شده توسط سیستم ما بهره مند شوید. می‌خواهم از Abbey Road Red، تیم‌های DAACI، MXX و WiSL و همه کسانی که در کار و تعهد فوق‌العاده‌شان نقش داشتند تشکر کنم. من برای امکاناتی که این خریدها به همراه دارد هیجان زده هستم.

جولیان گودکیند، مدیر عامل WiSL، گفت: “ما از پیوستن به DAACI و تیم آنها در این سفر هیجان انگیز خرسندیم. آنها در خط مقدم این تکامل هستند و با هم، یک اکوسیستم منحصر به فرد و قوی را تشکیل داده اند که واقعاً رشد را هم برای سازندگان موسیقی و هم برای تولیدکنندگان محتوا تقویت می کند.

گودکیند همچنین بر اهمیت حیاتی پذیرش اخلاقی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای اطمینان از اینکه آهنگسازان، هنرمندان، صاحبان حقوق و متخصصان صنعت، نیروی محرکه در هسته صنعت موسیقی باقی می‌مانند، تأکید کرد.

گودکیند گفت: “WiSL به هدف خود برای ایجاد بازاری برای دسترسی و اکتشاف برای همه موسیقی‌ها متعهد است که توسط مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی که توسط صنعت موسیقی و تولید محتوا پشتیبانی می‌شود، هدایت می‌شود تا با هم بتوانیم یک استاندارد صنعتی جدید ایجاد کنیم.” ادامه داد.

سیمون وایت، مدیر عامل TMC2 Venture Studio، که در هر سه کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کرده است، گفت: «ما سابقه‌ای استثنایی در فناوری‌های هوش مصنوعی تطبیقی ​​پیشگامانه برای موسیقی و رسانه داریم و از ادامه سفر خود به عنوان بخشی از نهایت اکوسیستم خلاقانه هوش مصنوعی جهان.”

  راجر واترز در تور جدید "حملات بد نیت" را محکوم کرد - اخبار موسیقی

DAACI در بحبوحه تلاش گسترده صنعت برای انطباق با پویایی در حال تغییر نحوه ایجاد موسیقی، هوش مصنوعی را دو برابر می کند.

بازیگران فناوری مانند سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI سازنده ChatGPT، اخیراً خواستار تنظیم هوش مصنوعی در ایالات متحده شده است، در حالی که قانونگذاران اروپایی به اجرای “اولین قوانین جهان” در زمینه هوش مصنوعی نزدیک شده اند.

این تلاش‌ها در بحبوحه افزایش اخیر در محبوبیت آهنگ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی با آوازهایی که آهنگ‌های هنرمندان واقعی را تقلید می‌کنند، انجام می‌شود. این تحولات اخیراً باعث ایجاد بحث و جدل در صنعت موسیقی، به ویژه در مورد حمایت از حق چاپ شده است.

تجارت موسیقی در سراسر جهان

منبع: https://www.musicbusinessworldwide.com/uk-based-ai-music-firm-daaci-buys-two-music-tech-startups-to-develop-the-ultimate-creative-ai-ecosystem/