سئو در وردپرس - آموزش از صفر تا صد - پی اس موزیک

سئو در وردپرس – آموزش از صفر تا صد

سایتی که دیر لود شود به سرعت کاربران خود را از دست خواهد داد. شما میتوانید نقشه سایت را با کمک فایل sitemap.XML که کدهای XML را دربردارد، ایجاد کنید. این موارد را سعی کنید همیشه رعایت کنید تا تصاویر سایت شما برای سئو بهینه تر شوند. سال ها تجربه به ما نشان داده است که یکی از بزرگترین چالش های شرکت ها و سازمان ها همیشه بازاریابی و جذب یک نیروی متخصص کارآمد بوده است، اما چرا این موضوع به یک چالش تبدیل شده است؟ الگوریتم های گوگل به طور کلی به دو بخش تقسیم میشن؛ اول هسته اصلی الگوریتم که همیشه موارد پایه ای در اون قرار داره و مرتبا گوگل اون رو خطا زدایی میکنه. تنها در این صورت است که میتوان انتظار بهبود ترافیک سایت و رسیدن به نتایج برتر گوگل را داشت.

حال چنانچه عنوان پست شما ” سئو تکنیکال چیست؟ حتماً سؤال میکنید که دادههای ساختار یافته چیست؟ ایجاد مقالههای مناسب با محتوای مفید، که علاوه بر افزایش سطح اطلاعات کاربران، آنها را با حرفه و محصولات شما نیز آشنا میکند. همانطور که گفتیم، باید مطمئن شوید که رباتهای جستجو به صفحات مدنظر شما هدایت میشوند و به راحتی به آنها دسترسی پیدا میکنند. بنابراین بدون آگاهی بیشتر ، همه چیزهایی که باید در مورد SEO و اینکه چرا در دنیای دیجیتال امروز حیاتی است بدانید. بیشتر بخوانید : گواهینامه SSL چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه حتما مقاله انواع ssl را مطالعه فرمایید. درباره سئو تکنیکال بیشتر بخوانید. به وضوح به مخاطب بگوید که محتوای مقاله درباره چه موضوعی است. در این بررسی خواهید دید که مشتریهای احتمالی را میتوان به دو دسته تقسیم کرد: خانمهایی که بین ۲۰-۳۰ سال قرار دارند و خانمهای ۳۰-۴۰ ساله. تصور کنید که تمام صفحات آرشیو خود را از دید کاربران پنهان کرده و همه محتوا را در یک دسته بندی واحد قرار دهید. استفاده از نقشه سایت XLM از دیگر اصول پیاده سازی تکنیکال سئو در یک وب سایت است که در واقع نوعی نقشه راهنما برای رباتها خزندههای وب محسوب میشود و صفحاتی که باید ایندکس شوند را برای آنها مشخص میکند.

اگرچه دادههای ساختاریافته با محتوای یک وب سایت ارتباط دارد، اما بخشی از سئو فنی محسوب میشود چرا که باید کدی را به وب سایت خود اضافه کنید. اما آنچه که پیشنهاد میشود تا برای وب سایت خود انجام دهید، مشخص کردن تنها یکی از سبکهای بالا است. در طول این فرایند خزندههای موتورهای جستجو چون گوگل به دنبال صفحات و محتوای جدیدی هستند تا آن را به فهرست خود اضافه کنند. وقتی موتورهای جستجو به موضوع عکس پی ببرند میتوانند آن را در جستجوی تصاویر نیز نمایش بدهند در غیر این صورت عکس شما در بخش تصاویر به نمایش در نخواهد آمد. با این حال شما می توانید اطلاعات مربوط به وب سایت خود را در ویکیپدیا ثبت کرده و با استفاده از سیستم های نشانه گذاری مانند Schema Markup نمایش بهتری از وب سایت خود در بخش Knowledge Graph داشته باشید. بنابراین با نشانه گذاری اسکیما میتوانید برخی اطلاعات کلیدی همچون عنوان محتوا، نام نویسنده، تاریخ انتشار مطلب، فرمت صفحه، تصاویر و غیره را برای موتورهای جستجو مشخص نمایید تا این اطلاعات را در خود ذخیره کرده و آنها را در صفحه نتایج سرچ کاربران نمایش دهد. چنانچه خواهان افزایش ترافیک از موتورهای جستجو هستید، باید بدانید که به کار گیری دادههای ساختار یافته در وب سایت شما SERP ها افزایش میدهد.

این مشکل مطمئنا برای شما ایجاد میشود البته اگر از استراتژی درستی برای این کار استفاده نکرده باشید. البته گوگل بینقص نیست و اگر از روشهایی بهره میبریم که گوگل متوجه کلاه سیاه بودن آنها نشده است, بهترین سئو کار اصفهان دیر یا زود متوجه میشود و اسپم شدن سایتمان را به همراه خواهد داشت. یا کد زیر را در قسمت htaccess از کنترل پنل هاست کپی کنید. سئو تکنیکال بر جنبههای داخلی و فنی سایت شما تمرکز دارد و هدف اصلی آن بهبود زیر ساختهای آن است. سایت منجر به ورود کاربران به صورت ارگانیک به سایت شما می شود. اولی بسیار ساده است، سئو مخفف بهینهسازی موتورهای جستجو، هنر و علم بهینهسازی وبسایتها برای گرفتن ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو است. برای اینکه اجازه دهید تمام موتورهای جستجو سایت شمارا کرول کنند، فایل robots.txt شما باید بهصورت زیر باشد. اگر چه توضیحات متا به عنوان فاکتور دهی مستقیم اعلام نشده است، اما می توانند با افزایش نرخ کلیک، تاثیر مستقیمی در سئو سایت شما داشته باشند. توضیحات متا یا متادیسکریپشن هر طولی می تواند داشته باشد، اما گوگل به طور کلی توضیحات را تا 300 کاراکتر نشان می دهد (این محدودیت در ماه دسامبر 2017 بوجود آمده است).

در واقع با سئو تکنیکال، میتوان به موتورهای جستجو کمک کرد تا بدون هیچ مشکلی به وبسایت شما دسترسی پیدا کنند، آن را بخزند، تفسیر کنند و فهرست کنند. بنابراین یک وب سایت در کنار طراحی بصری جذاب باید دارای ساختار فنی حرفهای باشد تا بتواند در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد. این نقشه شامل یک فایل xml است که تمامی پست ها، صفحات و تاریخ انتشار پست ها را در بر می گیرد و امکان دسترسی به آن ها رابرای دسترسی به موتورهای جستجو راحت می نماید. این وبسایت در چین بیش از 80 درصد جستجو ها را در اختیار دارد؛ با این حال با داشتن حدود 1.7 درصد از جستجوی جهانی، در رتبه سوم موتور های جستجو قرار می گیرد. یعنی شما باید آدرس تمامی صفحات مهمی که میخواهید ایندکس شوند را در این نقشه قرار دهید تا در دسترس رباتهای موتور جستجو قرار گیرند و توسط آنها ایندکس شوند. این کار موجب میشود تا کاربر هر طور که شده در صفحه شما بماند و از بخشها و خدمات دیگرتان بازدید نماید. مشکل از آنجایی شروع شد که پیاده سازی جاوا اسکریپت وابسته به رندر صفحات در سمت فرانت اند گردید. آدرس سایتهایی که این گواهینامه را دارند با https شروع میشود و قفل سبز و عبارت secure هم در آن نمایش داده میشود.

هنگامی که درک کردید چرا میخواهید از یک تگ کنونیکال استفاده کنید و تگ کنونیکال چگونه میتواند به شما کمک کند، وقت آن است که این تگ را به سایت خود اضافه کنید. طراحی سایت شما باید به گونهای باشد که توجه کاربر را به خود جلب کرده و او را به بازدید از صفحهتان ترغیب نماید. همچنین، در صفحه نتایج جستجوی عبارت دیگر، سمت راست تصویر، پنل دانش قرار دارد که به شما در مورد این که سس آلفردو چیست، توضیح میدهد. خیلی از افراد اخبار حوزه خود را دنبال میکنند و وقتی به خبر مهمی در سایت خبری شما دست پیدا کنند ممکن است تمایل داشته باشند آن را در شبکه های اجتماعی شیر کنند و این یک امر خیلی خوب و مهم برای شما هست. دسته ها و برچسب ها به مطالب نظم میدهند: سئو سایت خبری مانند سایر زمینه ها دسته و برچسب جهت قرار دادن مقالات مرتبط در یک گروه بسیار مفید هستند. محدودیت URL ها در هر نقشه سایت خبری 1000 URL است. یکی از اولیهترین اقدامات در این زمینه، تغییر نام فایل عکس است.

  روایت خبرگزاری چین از جریان زندگی در روستاهای سوریه

مطمئنم که از ظاهر این کلمه متوجه شده اید که ریشه آن فارسی نیست. اگر فکر می کنید که الگوریتم موتورهای جستجو را یاد گرفته اید و شروع به ایجاد کلیدواژه ها همه جای وبسایت و به صورت انبوه برای افزایش رتبه سایت خود کرده اید سخت در اشتباه هستید. به طور کلی هدف اصلی تکنیکال سئو طراحی و راه اندازی وب سایتی است که به راحتی توسط موتورهای جستجو شناخته شود و سرعت بارگذاری صفحات و لینکهای داخلی آن نیز بالا باشد تا کاربران بتوانند به راحتی از آن بازدید کنند. از سوی دیگر گوگل هنگامی که صفحه سایت شما را بررسی میکند به دنبال آن اقدام به آنالیز تمام ساختار وب سایت نیز خواهد کرد.

مثلا url بعضی از صفحات تکراری باشد. در واقع یک صفحه 404 زمانی به کاربران نشان داده میشود که URL بازدید شده در وب سایت شما وجود نداشته باشد. بدون پیاده سازی اصول چک لیست سئو تکنیکال شاید ظاهر وب سایت شما جذاب و چشم نواز باشد اما سرعت بارگیری اطلاعات و صفحات آن بسیار پایین است و همین امر موجب میشود تا کاربران به سرعت صفحه شما را ترک کنند. استفاده از دادههای ساختاریافته یکی دیگر از فاکتورهای مهم در چک لیست سئو تکنیکال محسوب میشود که به موتورهای جستجو کمک میکند تا محتوای وب سایت شما را راحتتر و سریعتر شناسایی کنند. در حقیقت بودن مشخص کردن این مورد، موتورهای جستجو تا حدودی گیج شده و این دو سبک نام را به عنوان دو وب سایت متفاوت در نظر میگیرند. تا حدودی این مفهوم شبیه به استفاده یا عدم استفاده از WWW است که در آن یک صفحه واحد از طریق URLهای مختلف قابل دسترسی خواهد بود. البته این لینک ها در حالیکه می توانند در مورد موضوعات مختلف و یا مرتبط، چیزی ارائه دهند، منجر به دیده شدن بیشتر برند تجاری شما می شوند. سئو تکنیکال شامل اجزای مهمی است که همگی آنها در کنار یکدیگر رتبه و سرعت وب سایت شما را بهبود میبخشند و آن را به صفحهای کاربر پسند تبدیل میکنند.

لینکی که ساخته اید به صفحه ای اشاره دارد ولی صفحه ای وجود ندارد (خطای 404) و یا به صفحه نامربوطی لینک داده می شود. گوگل صراحتا اعلام کرده که سرعت بارگذاری سایت یکی از معیارهای رتبه بندی صفحات است. استفاده از بردکرمب یا نشانگر صفحات نیز از دیگر فاکتورهای مهم در پیاده سازی سئو تکنیکال است که مانند یک نقشه راه بوده و به کاربر کمک میکند تا بتواند مسیر رسیدن خود به وب سایت شما را راحتتر پیدا کرده و بداند دقیقا کجا قرار دارد. فرآیند سئو نیازمند دانش کافی و علم است که توسط متخصصان این حوزه یا به اصطلاح سئو کاران انجام می شود. به طور کلی باید بدانید که انجام و استفاده از این روش ترفندهای سئو سایت باید طبق اصول و مطابق با آپدیت های گوگل انجام شود. اکثر قالبهای مدیریت محتوا مدرن مانند وردپرس به طور پیشفرض صفحاتی با خطای 404 صفحه را بهینهسازی میکنند. اگر از سیستمهای مدیریت محتوای عمومی مثل وردپرس استفاده کنید، احتمالا در این زمینه مشکلی نخواهید داشت.

لازم است که فایل تصویر شما در کم حجمترین حالت ممکن، بارگذاری شود. در بهترین حالت میتوان اینگونه به این سوال پاسخ داد که سئو به عنوان یکی از ابزارهای زیر مجموعه بازاریابی اینترنتی می باشد. متأسفانه به دلیل عدم وجود استانداردهای یکسان قیمت گذاری در این حوزه متفاوت است ولی مجموعه ای از فاکتورها می تواند تا حدودی مشتریان را با نحوه قیمت گذاری سئوی سایت آشنا کند. بدست بیاورید و همچنین از نحوه ورود کاربران به صفحه، امار دقیق ترافیک سایت، نرخ تبدیل کاربران به مشتری و… نشانگر صفحات به صورت یک لیست افقی در بالای صفحه نمایش داده میشود که موقعیت کنونی کاربر و مسیری که برای رسیدن به آن طی کرده است را به طور دقیق به او نشان میدهد. به این سبک از بهینه سازی “فنی” گفته میشود چرا که هیچ ارتباطی با محتوای واقعی وب سایت یا تبلیغات خارجی آن وب سایت ندارد. برای مثال میتوان به بهینهسازی url یا آدرسهای صفحات سایت اشاره کرد. در نتیجه میزان بازدید از سایت به شدت پایین میآید و جایگاه آن نیز در صفحه نتایج موتورهای جستجو تغییر پیدا خواهد کرد. سئوی کلاه سفید شامل تکنیک های می باشد که با توجه به قوانین مشخص شده توسط موتورهای جستجو انجام می شود و سبب می شود تا یک وب سایت به صورت طبیعی در صفحه نتایج گوگل رتبه خوبی داشته باشد.

افراد تاثیرگذار زیادی با فالوور های بالا در فضای اجتماعی وجود دارند که می توانید در حیطه فعالیت خود، از آن ها برای برندسازی و تعامل با کاربران محصول یا خدمات خود به خوبی استفاده کنید. اگر در زمینه طراحی وب سایت و یا امور مشابه آن فعالیت میکنید حتما با سئو تکنیکال (Technical SEO) یا سئو فنی آشنایی دارید و میدانید که پیاده سازی آن برای بهبود رتبه بندی یک سایت تا چه اندازه مهم است. اگر میخواهید گوگل یا سایر موتورهای جستجو را از بهروزرسانی سایت خود مطلع کنید، نقشه سایت7 با فرمت XML را فراموش نکنید. مهم نیست چه مقدار موج تغییرات الگوریتمها و بهروزرسانیهای موتورهای جستوجو شما را از مسیر خارج میکنند، صبر پیشه کنید و شبکه خود را بسازید.

مورد بعدی در لیست تکنیکهای سئو تکنیکال وب سایت شما، آنالیز بهینه سازی ساختار URL صفحات شما است. برای بررسی اینکه آیا وب سایت شما URLهای Canonical دارد یا خیر کافی است تا در هر نقطه از صفحه سایت کلیک راست کرده و VIEW SOURCE را انتخاب کنید. بنابراین سئوی فنی به جنبههای بصری، محتوایی و یا تبلیغات صفحه مربوط نمیشود و تنها بر بهبود ساختار فنی یک وب سایت بر اساس ضوابط و استاندارهای تعریف شده در چک لیست سئو تکنیکال تمرکز دارد. سئوی فنی بخشی از سئو داخلی است که بر بهبود محتوای سایت برای کسب رتبه های بالاتر تمرکز دارد. این دادهها در واقع کدها و علامت گذاریهایی هستند که شما باید به وب سایت خود اضافه نمایید تا محتواهای صفحهتان را به موتورهای جستجو معرفی کنید. در دهه 90 میلادی که موتورهای جستجو پدیدار شدند مفهوم سئو وارد فناوری شد. موزیلا یک راهنمای جامع در مورد استفاده از ویژگیهای srcset و اندازهها برای ارائه تصاویر منبع اضافی به مرورگر ارائه میدهد که امکان نمایش محتوای تصویری یکسان با تغییر اندازه برای دستگاه را فراهم میکند. با توجه به این خصوصیات، موتورهای جستجو میتوانند از نقشه سایت XML به عنوان راهنمای خود در هنگام خزیدن یک وب سایت استفاده کنند.

این امر میزان بازدید از وب سایت شما را به طرز چشمگیری کاهش میدهد و تاثیر منفی بر رتبه آن خواهد داشت. بسته به افزونه هایی که استفاده می کنید و میزان راحتی شما در افزودن کد به وب سایت خود، راه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد. در نتیجه اگر خواهان دریافت رتبههای برتر گوگل هستید، باید صفحات دستهبندی سایت شما بهینه شوند. طبق آماری که از بررسی رفتار کاربران به دست آمده، حدود 70 درصد مخاطبین گوگل، از پنج نتیجه اول بازدید کردند و این سایت ها بیشترین کلیک را داشتند. ایجاد فایل robots.txt یکی از مهمترین آیتمهای چک لیست سئو تکنیکال است که برای خزندههای وب، حکم یک دستورالعمل را دارد. ما در این مقاله از وب جوان تلاش کردهایم تا با جمع آوری مهمترین تکنیکهای سئو فنی سایت، در روند بهینه سازی وب سایت شما کمکی کرده باشیم. منظور ازکیفیت ترافیک این است که شما می توانید فقط بازدیدکنندگانی را جذب کنید که به محصولاتی که ارائه می دهید علاقه مند هستند. ضرری که یک صفحه با خطای 404 به روند بهینه سازی و سئو وب سایت شما میزند، قابل چشم پوشی نخواهد بود. منظور از سئو داخلی، سازماندهی تمام مسائلی است که رباتهای گوگل پس از ورود به سایت شما با آنها برخورد میکنند و میتوانند در رتبه سایتتان تاثیرگذار باشند.

  ژاپن فاضلاب راکتور فوکوشیما را روانه اقیانوس می کند

به زبان ساده، دادههای ساختاریافته کدی است که میتوان آن را به صفحات وب خود اضافه کرد. اولین راه برای بالا بردن کارایی این است که سایت خود را برای نسخه موبایل سازگار کنید یا رسپانسیو کنید. به طور پیش فرض یک وب سایت با WWW و یا بدون WWW قبل از نام دامنه در دسترس خواهد بود. همان طور که اشاره شد، در این سطح از سئو به اصلاح ساختار و کدهای سایت میپردازیم. دقت کنید که تمام ابعاد خدمات سئو با هم ارتباط دارند. در انتخاب تصاویر باید نهایت دقت را داشته باشید تا عکس های جذاب و منحصربفردی برای مطالب سایت داشته باشید. بالا رفتن تعداد کاربران موبایلی باعث شده است گوگل سیاستهای خود را در این زمینه تغییر دهد و مسئله موبایل فرندلی بودن سایتها را با دقت بیشتری بررسی کند. به هر میزان که تعداد وب سایت های سطح بالاتری به وب سایت مد نظر شما لینک داده بشود، به همان مقدار نسبت به رتبه وب سایت بیشتر و موقعیت وب سایت در لیست نتایج جستجو، به مراتب بالاتر خواهد رفت. بنابراین توجه به بهینه سازی سرعت وب سایت جهت افزایش میزان بازدید و کسب رتبه بهتر از سوی موتورهای جستجو بسیار مهم است. پس بهترین کار این است که با استفاده از فایل robots.txt دسترسی ربات های خزنده موتورهای جستجو به بخش های غیرضروری را بگیریم.

این شکل از بازاریابی این امکان را برای شما فراهم می ­کند که هزینه­ ای پرداخت کنید و در ازای این هزینه یک تبلیغ متنی یا تصویری از سایت شما بالا یا پایین صفحه­ سایتها نشان داده شود. بنابراین فراتر از انجام امور بهینه سازی، درک SEO فنی برای روند کلی وب سایت شما ضروری است تا باید بدانید آیا صفحات شما هم برای خزندهها و هم برای انسانها مناسب هستند یا خیر؟ اما چنانچه هنوز این صفحات برای شما دردسر ساز هستند کافی است تا با استفاده از یک افزونه یا ویرایشگر قالب، سئوی صفحه با ارور 404 را بهینه سازی کنید. اما به طرز چشمگیری از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که در بعضی از کسب و کارها میتواند عدم استفاده یا نابجای این تگ موجب شکست کسب و کار شود. سایت های فروشگاهی با فیلتر متنوع محصولات میتواند یکی از جاهایی باشد که مدیریت تگ کنونیکال در آنها به شدت جائز اهمیت است. در واقع دادههای ساختاریافته در چند سال اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده است، زیرا گوگل به شدت از آنها در نمایش نتایج جستجو خود استفاده میکند.

یکی از کار هایی که میتوانید بدون هزینه و به صورت ارگانیک سایت تان را به رتبه های برتر گوگل برسانید رعایت سئو داخلی است که در مقاله سئو داخلی به صورت کامل به بررسی این تکنیک ها پرداخته ایم. این خطا ممکن است به علت حذف کامل یک صفحه از وب سایت شما و یا تغییر آدرس URL آن اتفاق بیفتد. در میزان رضایت کاربران بسیار تاثیرگذار میباشد بهتر است قبل از هر کاری این موارد را به طور کامل رعایت کنید تا از همان ابتدای کار سایتی کاربر پسند داشته باشید. به عنوان مثال میتوانید با ارسال پیامک از مشتریان خود دعوت کنید با پاسخ به پیامکتان میزان رضایت خود را اعلام کنند.

اگر مطمئن نیستید که چگونه تصاویر شما بر سرعت صفحه شما تأثیر می گذارد، توصیه می کنم از ابزار PageSpeed Insights Google استفاده کنید. وب سایت شما در حالت ایده آل باید کمتر از 3 ثانیه برای کاربران بارگذاری شود؛ در غیر این صورت صفحه را ترک میکنند و به سایت دیگری مراجعه خواهند کرد. با این کار، بازدید از صفحات شما افزایش مییابد، کاربران زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد و در غاییترین حالت نیز امتیاز سئو هرکدام از پستها و صفحات بالاتر میرود. استفاده از بردکرمب تاثیرات مثبتی بر سئوی وب سایت شما خواهد داشت و میزان پرش کاربران را به طرز چشمگیری کاهش میدهد. زمانی که رباتهای موتورهای جستجو و خزندگان وب بتوانند صفحه شما را شناسایی کنند، آنگاه رتبه و جایگاه بهتری در صفحه نتایج جستجوی بدست میآورید و این امر به افزایش میزان بازدید از سایت شما کمک بسیاری خواهد کرد. اگر شما اطلاعات اولیهای در مورد نحوه عملکرد موتورهای جستجو داشته باشید، حتماً میدانید که قبل از پاسخ به پرس و جوی کاربران باید فرایند خزش و ایندکس صفحات وب سایت شما انجام شود. این ناهمخوانی که ریشه در ثقل و حجم بالای یک عکس دارد ، به دلیل اینکه مخاطب را برای مشاهده خود به دردسر می اندازد ، مستقیماً بر روی رتبه یک سایت و نحوه دیده شدن آن در نتایج جستجوهای گوگل هم موثر است .

همان طور که پیش از این گفته شد، یکی از بخشهای مهم که باید در سئوی سایت به آن توجه کرد سئو تکنیکال یا سئو فنی است. 3- Rank یا رتبه بدی : شامل رتبه بندی محتواها بعنوان پاسخ جستجو ها که مرتبط ترین پاسخ نتایج را نمایش می دهد. اول این که شما میتوانید آدرس وب سایت خود را در وب سایتهای انجمنهای گفتگو (Forum) مرتبط با کسبوکار خود درج کنید. این بدان معناست که شاید وب سایت شما با مشکلات ایندکس، محتوای تکراری و از دست دادن رتبه صفحه مواجه شود. اگر کاربران زیادی به این صفحه مراجعه کنند و با این خطا مواجه شوند، ممکن است رتبه سایتتان آسیب ببیند. سئو تکنیکال به بهینه سازی فنی یک وب سایت اشاره دارد که به موتورهای جستجو کمک میکند تا صفحه شما را راحتتر و سریعتر پیدا کرده و آن را رتبه بندی کنند. به عبارت دیگر دادههای ساخت یافته راهی برای توصیف دادههای سایت با زبانی قابل فهم برای موتورهای جستجو است. با کمک گرفتن از این کلمات در مقاله یا صفحه مورد نظر، علاوه بر اینکه ارتباط بیشتر صفحه را به گوگل میفهمانید، میتوانید بعضی از آنها در نتایج جستجو سئو کنید. این ابزار برای یافتن محتوای تکراری یا سبک تمام وبسایت شما را بررسی و اسکن میکند؛ در نهایت اعلام خواهد کرد که کدام صفحات نیاز به بروزرسانی دارند.

مطابق دیگر روشهای SEO تکنیکال سایت، معمولاً تنها یک بار دادههای ساختاریافته را تعریف کرده و دیگر لازم نیست به طور مداوم کاری را در مورد آن انجام دهید. فیسبوک به طور رسمی 17 نوع متا تگ Open Graph معرفی کرده است. همه می گویند متا دیسکریپشن تاثیری در سئو ندارد، چرا دروغ تحویل مردم می دهید؟ این افزونه بدون نیاز به انجام تنظیمات خاص، ووکامرس و یواست سئو پرمیوم را به یکدیگر متصل می کند. هنگامی که تنظیمات لازمه برای نام دامنه دلخواه خود را انجام دادید، دومین گام در فرایند سئو فنی سایت بررسی و بهینه سازی فایل robots.txt است. این بهینه سازی فنی شامل افزایش سرعت بارگذاری صفحه و لینکهای داخلی آن است که به خزندگان وب (web crawler) کمک میکند تا درک بهتری از وب سایت شما داشته باشند و به راحتی آن را ایندکس کنند. زمانی که کاربران با این ارور مواجه میشوند به سرعت صفحه شما را ترک کرده و از وب سایت دیگری بازدید میکند. اگر صفحهای قبلا در سایت بوده و ایندکس شده و حالا حذف شده باشد، کاربران با خطای ۴۰۴ مواجه میشوند. ارور 404 زمانی نمایش داده میشود که کاربر وارد صفحهای از وب سایت میشود که آن صفحه دیگر وجود ندارد و یا آدرسش تغییر پیدا کرده است.

  آغاز رزمایش مشترک چین و روسیه برای مقابله با تهدیدات امنیت دریایی

در واقع یک فایل حاوی متن و دستورالعملهایی است که موتورهای جستجو به منظور ایندکس صفحات وب سایت از آن استفاده میکنند. یا ممکن است فیلتر دیگری وجود داشته باشد که خود پتانسل جایگاه گرفتن در نتایج گوگل را داشته باشد. زیرا اگر کاربران نتوانند به سایت شما دسترسی پیدا کنند، طراحی و جذابیت بصری و یا محتواهای مفید شما عملا بی فایده خواهند بود و هیچ کمکی به بهبود رتبه وب سایتتان نخواهند کرد. اگر هنوز نمیدانید که این فایل چیست و چه نقشی در سئو خواهد داشت، باید بگوییم که robots.txt یک فایل متنی است که در دایرکتوری وب سایت شما قرار دارد. نقشه سایت XML در واقع یک فایل XML است که تمام صفحات/پستهای موجود در وب سایت شما را فهرست میکند. در اینجا مدیریت صحیح تگ کنونیکال میتواند شما را ماه ها به هدفتان نزدیک تر کند. دریافت خدمات مشاوره سئو از ما (تیم کنسئو) در طول طراحی مجدد سایت میتواند از اشتباهات فاجعهبار SEO که میتواند شما را در ترافیک و رتبهبندی به عقب براند جلوگیری کند. سعی کنید مطالب و محتواهای خود را به صورت منظم و ساختاریافته در وب سایت قرار دهید تا کاربر بتواند به راحتی به آنها دسترسی پیدا کرده و از بخشهای مختلف وب سایت شما بازدید کند.

URL های متعارف بخشی از بهترین شیوه های SEO تجارت الکترونیک هستند که موتورهای جستجو را به صفحات برتر هدایت می کنند. استراتژی بازاریابی سئو سایت یک برنامه جامع برای جذب بازدید کنندگان بیشتر به وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. در این مقاله آیتمهای مختلف و مهم چک لیست سئو تکنیکال را به شما معرفی خواهیم کرد. مخفف کلمه Pay Per Click هستش، یعنی پرداخت به ازای هر کلیک. سئو فنی به زبان ساده یعنی بهینهسازی کدهای سایت به گونهای که با معیارهای موتورهای جستوجو سازگار باشند. بنابراین ، وقتی سئو صفحه از لحاظ تکنیکال بهبود یابد، به موتورهای جستجو کمک می کند تا سایت را بهتر درک کند و نتایج جستجو را دقیق تر به کاربر نشان دهد.

سئو تکنیکال چه مهارتهایی لازم دارد؟ شاید بتوان یکی از ابتداییترین کارها در طی مراحل راه اندازی سایت را انتخاب دامنه و نام دامنه دانست که تا حدودی به سئو تکنیکال سایت نیز مرتبط است. حواستان باشد که در انکرتکست ها باید از کلمات کلیدی استفاده کنید و هم چنین باید با صفحه لینک شده مرتبط باشند. شما با استفاده از این فایل میتوانید مشخص کنید که خزندهها و رباتهای موتور جستجو در هنگام تحلیل سایت، اجازه دسترسی و بازدید از کدام صفحات وب سایت شما را داشته باشد. استفاده از URLهای Canonical یک راه ساده است تا به گوگل بگویید که چه نسخهای از یک صفحه را هنگام ایندکس وب سایت شما در نظر بگیرد. در ادامه با تعدادی از مشتریان برتر وب24 آشنا میشوید که به ما اعتماد کردند و توانستیم به آنها کمک کنیم تا به نتایج دلخواهشان برسند. مشتریان و تحقیق در مورد کلمات کلیدی. آیا واقعا ارزش آن به همان اندازهای است که در مورد آن صحبت میشود؟ شاید در درک این موارد کمی سردر گم شوید اما بعد از درگیری تن به تن با این موارد میتوانید به راحتی آن ها را در مشت خود نگه دارید؛ دوستان گرامی توجه داشته باشید باید محتوایی تولید کنید که نیاز کاربر را برطرف کند، زمانی که میخواهید محتوایی تولید کنید کمی فکر کنید و از خود بپرسید آیا این محتوا نیاز کسی را برطرف میکند؟

با در نظر گرفتن اهمیت این تگ ها، آشنایی با آن ها و یاد گرفتن نحوه نوشتن متا دیسکریپشن مناسب بسیار اهمیت دارد. برای اینکه بهتر متوجه منظور ما شوید، میتوانید به مقاله آموزش سوشیال سیگنال مراجعه کنید و تکنیک های کلاه سیاه سئو وردپرس به کمک آن را هم یاد بگیرید. به یاد داشته باشید این افزونه برای افراد مبتدی چندان مناسب نیست. با استفاده از روشهایی همچون کاهش حجم تصاویر، استفاده از افزونه کش مرورگر، کنترل فعالیتهای پس زمینه، کاهش تعداد ریدایرکتها، فشرده سازی فایلهای کد و استفاده از قالبهای مناسب میتوانید سرعت وب سایت خود را افزایش دهید. این نرم افزار به شما کمک میکند سریعا تعداد تگ های H1 و H2 همه صفحات سایت را پیدا کنید. اگر مفهوم «متا دیسکریپشن »(Meta Description) برای شما کمی گنگ و مبهم است و نمی دانید چگونه می توان از آن برای ارتقای سایت خود در رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده کنید و مایل هستید بدانید چگونه می توان یک Meta Description مناسب نوشت با ما همراه باشید.

انتشار محتوا فوق العاده که هم کاربران آن را دوست دارند و هم موتورهای جستجو آن را درک می کنند یک ترکیب برده محسوب می شود. فاکتورهای متعددی توسط الگوریتم کبوتر مورد توجه قرار میگیرند که بر نمایش شما در نتایج محلی تاثیرگذار خواهند بود. در واقع هنگامی که یک SSL را روی سرور خود نصب میکنید، وب سایت شما با استفاده از https و نه http قابل دسترس خواهد بود. پس از این که از بهینه بودن کدهای هسته وب سایت مطمئن شدید، نوبت به بررسی قالب میرسد. اکنون که با مفهوم تک کنونیکال و اهمیت آن در سئو آشنا شدید؛ نوبت به آن رسیده است که اصول استفاده از این تگ را به شما بیاموزیم. وقتی نوبت بهینه سازی موتور جستجو می رسد، بهینه سازی وب سایت تجارت الکترونیکی پیچیده تر از کار در وبلاگ یا وب سایت شرکتی است. اگه شما اکانت سرچ گوگل و یا همون وبمستر تولز خود رو فعال نکنید عملا هیچ تعاملی رو نمیتونید با گوگل داشته باشید و مانند راننده ای میشید که چراغ خاموش داره در شب رانندگی میکنه و جایی رو نمیبینه.

برای کسب اطلاعات دقیق تر در این زمینه لازم است مقاله اسکیما چیست را مطالعه فرمایید. بر اساس کوئری و صفحه اطلاعات جزئی به شما نمایش می دهد که به سئو مجدد و درک دقیق نیاز کاربر کمک بسیار زیادی می کند. اگر اقداماتی که انجام دادهاید باعث رشد شما شود، که تبریک میگویم! به طور کلی این فایل شامل دستورالعملهایی برای موتورهای جستجو است که اعلام میکند اجازه خزش و ایندکس کرده کدام صفحات وب سایت شما را دارند. با این حال باید بررسی کرد که یک مسدودسازی نادرست خزندههای موتورهای جستجو را از فهرست کردن وب سایت شما منصرف نکند. این دادههای ساختاریافته اطلاعات بیشتری را درباره وب سایت شما در اختیار رباتها و خزندههای وب قرار میدهند و نوع نمایش سایت در صفحات نتایج جستجو را تغییر میدهد. هرچه جزئیات بیشتری داشته باشید، می توانید از اطلاعات بیشتری به نفع خود استفاده کنید.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار