تینا ترنر در سن 83 سالگی درگذشت - پی اس موزیک

تینا ترنر در سن 83 سالگی درگذشت

تینا ترنر
عکس AP
تینا ترنر
عکس AP

تینا ترنر، نماد دهه 60 که تبدیل به سوپراستار دهه 80 شد، در سن 83 سالگی درگذشت. یکی از بزرگترین خواننده های سول و راک، ترنر اولین بار در کنار همسرش آیک در فیلم آیک و تینا ترنر در دهه 1960 به شهرت رسید، به ویژه با پخش جهانی River Deep. کوه بلند. او در نقش The Acid Queen در نسخه سینمایی The Who در سال 1975 از اپرای راک تامی بازی کرد و در سال 1984 با Private Dancer که بیش از 10 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت و او را به یک ستاره بین المللی تبدیل کرد دوباره به شهرت رسید. چیزی که دختر آنا مای بولاک در 26 نوامبر 1939 در براونزویل تنسی به دنیا آمد، فقط می توانست رویای آن را داشته باشد.

در 1 سپتامبر 1984، تینا ترنر اولین و تنها شماره 1 خود را در The Us with What’s Love Got To Do with It به دست آورد.

او دو پسر داشت، یکی از رابطه با ریموند هیل در سن 18 سالگی، که در سال 2018 در یک خودکشی ظاهری درگذشت. پسر دوم او رونالد با آیک در سال 2022 بر اثر سرطان روده بزرگ درگذشت. دو فرزند رونالد از آفیدا ترنر خواننده فرانسوی به یادگار مانده است.

از دیوار صدا از فیل اسپکتر تا دیوای دهه 80، ترنر نمادی در موسیقی مدرن بود – که به طور یکسان مورد احترام طرفداران روح و راک بود. و همچنین 12 جایزه گرمی در بریتانیا، ترنر اولین هنرمندی بود که در هفت دهه متوالی موفق به کسب 40 اثر برتر شد. او 35 آهنگ برتر از 40 بازدید بریتانیا را داشت و بیش از 100 میلیون آلبوم در سراسر جهان فروخت.

  رکوردشکنی بودجه ۲۰۲۳ دولت ژاپن

تینا ترنر در ۲۴ می ۲۰۲۳ در سن ۸۳ سالگی در خانه خود در کوسناخت سوئیس درگذشت. به گفته سخنگوی او، او با یک بیماری طولانی مبارزه کرده بود.

یک لطف کوچک داریم که بخواهیم. در Louder Than War مشترک شوید و به روشن نگه داشتن شعله موسیقی مستقل کمک کنید. برای مشاهده موارد اضافی که دریافت می کنید، روی دکمه زیر کلیک کنید!

اشتراک در LTWمنبع: https://louderthanwar.com/tina-turner-has-died-aged-83/