بک‌ لینک چیست؟ تاثیر بک لینک بر سئو و نحوه ایجاد بک لینک گروه دیجیتال نردبان-بک لینک گلدلینک

زمانی که کاربران با محتوای کاملی مواجه شوند که به تمامی نیازهای آن‌ها پاسخ داده باشد، احتمال این که لینک آن را به عنوان منبع در وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهند، بسیار بالاست. بک لینک‌ها نوفالو تنها زمانی ارزشمند هستند که بتوانند مخاطبان را به سایت شما انتقال داده و ترافیک ارجاعی ایجاد کنند. اگر گوگل متوجه شود که یک بک لینک غیرطبیعی یا اسپم است، ممکن است در ابتدا آن را نادیده بگیرد ولی در صورت تکرار تخلف، سایت را مجازات کرده و رتبه آن‌ها را در نتایج موتور جستجوی خود کاهش می‌دهد.

اگر یک نرم‌افزار دارید، یا یک محصول فیزیکی، خدمات مشاوره یا هرچیز باارزشی که در حال فروش آن هستید، می‌توانید براحتی آنرا به تعدادی بک لینک باکیفیت تبدیل نمایید. اما وقتی پست‌های مهمان شگفت‌انگیزی برای سایت‌های باکیفیت در حوزه کاری خودتان بنویسید، چنین لینک‌هایی ‌به‌درد‌بخور خواهند بود. و بکلینک هایی که از پست مهمان دریافت کردم یقینا جهشی در ترافیک طبیعی سایت ما ایجاد کرد. این به این معنی است که آنها تعداد زیادی صفحه روی سایتشان داشتند که دیگر کار نمی‌کرده است. یک مثال در تصویر زیر می‌بینید که پست جمع آوری لینک برای یک نویسنده منجر به دریافت بک لینک شده است. آیا لینک‌های دفعات دوم و سوم و چهارم به اندازه لینک دفعه اول قوی هستند؟ خیر.

تولید محتوای با کیفیت یکی از بهترین روش‌های دریافت بک لینک از سایر وبسایت‌ها در دراز مدت است. یکی از موضوعاتی که میتواند باعث حساسیت پنگوئن به وب سایت شما شود، افزایش بک لینک و ساخته شدن تعداد زیادی بک لینک به صورت ناگهانی برای سایتتان است. مطمئنا اگر قرار باشد سایت های سطح وب هم شما را به عنوان یک سایت معتبر شناسایی کنند، به صورت ناگهانی همه شان به شما لینک نمیدهند. پس اینکه سراغ سایت های خرید بک لینک رفته و به یک دفعه تعداد زیادی بک لینک از آنها بخرید، پنگوئن را مشکوک کرده و ممکن است باعث جریمه شدن سایتتان شود. همینطور خیلی از شبکه های اجتماعی به شما اجازه انتشار لینک در محتوا را میدهند اما این لینک ها برابر با مقدار نوفالو هستند.

بک لینک سازی به دو شکل لینک فالو و لینک نوفالو تقسیم‌بندی می‌شوند. از نظر اهمیت لینک follow به نسبت لینک nofollow ارزش بالاتری نزد گوگل دارد. بعد از گذشت ۳ تا ۶ ماه به احتمال ۹۰ درصد به ازای هر کلمه کلیدی در صفحه اول گوگل خواهید بود.

  • مطمئن باشید که بیشتر این سایت ها از اینکه از فعالیت شان تعریف کرده‌اید، خوشحال شده و به سایت شما لینک خواهند داد.
  • بک لینک را به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو خارجیبه شمار می‌آورند.
  • تاثیر بک لینک در سئو بستگی به تعداد و کیفیت بکلینک ها دارد (هرچند کیفیت مهمتر است).
  • با توجه به مواردی که در خصوص این شیوه لینک سازی بیان کردیم، بهتر است که سرمایه اصلیتان صرف خرید رپورتاژ و انتشار محتوا در سایتهای معتبر ایرانی کنید.

دریافت بک لینک از سایت‌های مرتبط و با کیفیت بالا می تواند به افزایش رتبه سایت در نتایج گوگل کمک کند. گفتم که بک لینک های نوفالو اعتباری را به وب سایت شما منتقل افزایش رتبه سایت با بک لینک – آموزش پیشنهادی – نمیکنند. اما باز هم اگر بخواهیم منطقی نگاه کنیم، آیا همه سایت های سطح وب با همدیگر دست به یکی کرده و همه شان بک لینک فالو به ما میدهند؟ قطعا نه! اتفاقا یک روند بک لینک سازی طبیعی شامل تعداد زیادتری لینک های نوفالو نسبت به لینک فالو است. پس بهتر است یک تناسب بین بک لینک های فالو و نوفالو سایتتان در زمان ساخت بک لینک یا خرید بک لینک ایجاد کنید.

همچنین، قابلیت بک‌لینک و میانگین اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی به تفکیک آورده شده است. برای این کار، مطالب سایت رقیب خود را پیدا و منبع لینک‌ها (بک‌لینک‌ها) را بیابید. چنین فرآیندی به کمک ابزارهای بک لینک یا همان «Backlink Checker» امکان‌پذیر است که لینک آن در زیر آورده شده است. سپس این تصویر را در بخش جستجوی تصاویر گوگل قرار دهید تا به تمامی پست‌های میهمان اون دسترسی داشته باشید.

بک لینک و سئو

افرادی که به کسب و کاری مشغول هستند، توصیه می‌شود در گروه‌های مرتبط با مشاغل خود از قبیل فیسبوک، توییتر، لینکدین و غیره عضو شوند. به این وسیله می‌توانند مطالب وب‌سایت خود را در گروه‌های مرتبط با کار خود منتشر نمایند و بک لینک‌های جدید ایجاد کنند. از طریق ساختن بک ‌لینک در فروم یا تالار گفتگو، می‌توان در انجمن‌های فعال که از نظر موضوع با محتوا و وب‌سایت مرتبط هستند، بک لینک گرفت.

لینک خارجی چیست؛ آموزش انواع روش‌ها، اصول و استراتژی لینک سازی خارجی

بک‌ لینک چیست؟ تاثیر بک لینک بر سئو و نحوه ایجاد بک لینک گروه دیجیتال نردبان-بک لینک گلدلینک

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار