با ۱۰ گیاه مقاوم به تاریکی و مرموز بیشتر آشنا شوید - پی اس موزیک

با ۱۰ گیاه مقاوم به تاریکی و مرموز بیشتر آشنا شوید

گیاه همیشه سبز نخل راپیس به نور و رطوبت کمی نیاز دارد از این رو یک انتخاب مناسب برای آپارتمان محسوب می شود. این گیاه زینتی در طیف وسیعی از انواع خاک رشد میکند اما در شرایطی که تخلیه رطوبت خاک به خوبی انجام شود شاهد رشد بهتر و سیستم ریشهای قویتری خواهیم بود. برخی از انواع آن دارای برگهای دندانه دار هستند. برخی از این گیاهان را همه می شناسید و به مدت طولانی در منزل خود نیز از آنها استفاده کرده اید. هر شاخه از این گل زیبا با قیمت بالایی خرید و فروش میشود. گل بِگونیا یکی از اعضای خانواده ی گل و گیاه زینتی و آپارتمانی است.

به همین دلیل آبیاری منظم و غبارپاشی از جمله مواردی است که باید در خورد این گیاه رعایت شود. تخته های سه لایی، فوم ها و اسفنج ها به مرور زمان از خود فرمالدئید نشر می دهند. بنابراین جهت اجتناب از محاسبات اشتباه و خسارات سنگین ناشی از آن، بهتر است در وهله اول، با کارشناسان متخصص و افراد مجرب در زمینه پرورش گلخانه ای گل های زینتی، مشورت نمایید. علاوه بر این ویژگی مثبت این نخل این است که تولوئن و زایلون را از محیط پاک می کند. اما باید بدانید تنفس گاز تولوئن بر سیستم عصبی موثر است. از این جهت بسته به نوع گیاهی که نگهداری می کنید ، باید نور آن را تامین کنید. سرخس بوستون در فضاهای داخلی و خارجی نیمه سایه و دور از منابع سرما یا گرما رشد می کند. در صورتی که نور خورشید از پشت شیشه به گیاه برسد، برگ های آن شروع به سوختن می کنند. نقاط سوخته روی برگها مشاهده میشود:غبارپاشی در افتاب باعث ان است،عبور نور مستقیم افتاب از قطرات به جا مانده به روی برگها مانند عبور نور از شیشه عمل میکند که صدماتی به برگها وارد میکند،غبارپاشی را در صبح یا عصر انجام دهید.

به همین دلیل بهتر است یک گلدان کوچک از آن را در اتاق خواب خود نیز داشته باشید. در مناطق لمکو، به جای آن از یک سنجاق یا میخ ساده که در انتهای چوب فرو میکردند (تکنیک قطرهچکانی) استفاده میشد. گیاه آپارتمانی هیپوستس فیلوستاچیا از دیگر گیاهان آپارتمانی کوچک بوده که به علت زیبایی بیش از حد، همیشه توجه چشم ها را به خود جلب می کند. این گیاه نیز دارای خواص درمانی مختلفی است، اما دلیل اصلی توجه به ان گلهای نارنجی- قرمز و برگهای سرخس مانندش است. اما با اصلاح بذر آنها و تغییراتی که در ساختار این گیاهان انجام شده است، این درختان تنومند در گلدان رشد کرده و خانهنشین شدهاند.

گیاه پاچیرا که به نماد ثروت نیز شهرت یافته است، نیازمند رطوبت و نور کافی میباشد. هر هفته یکبار نیز برای حفظ رطوبت می توانید از اسپری کردن برگ ها استفاده کنید. یکی از بهترین تصفیه کننده های هوا نخل اریکا و نخل شامادورا ست. بهترین انتخاب برای اکسژن رسانی در شب گل سانسوریا ست. برای آبیاری سانسوریا صبور باشید. بهتر است در هنگام آبیاری آب را روی برگ های آن نریزد و فقط ریشه را آبیاری کنید. نوک برگ های آن تیره شده و می سوزد. هنگام خرید برگ انجیری برگ های پهن تر و بزرگ را انتخاب کنید چون به فضای خانه جلوه ای ویژه می دهد. اندازه برگهای این گیاه به 30 تا 50 سانتیمتر نیز میرسد و به همین دلیل برای آپارتمانها بزرگ مناسب است. این درخت همیشه سبز بومی آفریقاست که ارتفاعش درفضای باز به ۱۵ متر میرسد اما بیشتر به در آپارتمانها استفاده میشود. این درخت ارتفاعی تا حدود ۱۰ متر داشته که تنه آن دارای پوستی تیره می باشد و شاخه های جوان و برگ های صاف و براقی داشته که حالت تخم مرغی دارد و پشت برگ ها خز مانند بوده که با دمبرگی به طول ۳ سانتی متر به شاخه ها اتصال می یابد.

  درگیری پس از مسابقه فوتبال در اندونزی ۱۲۷ کشته برجای گذاشت

از آن جایی که روز ولنتاین در ماهی از فصل زمستان قرار گرفته است سیکلامن با گلهای قرمز به عنوان مناسبترین هدیه ولنتاین خواهد بود. این گیاه تا اواخر فصل بهار زیبایی خود را حفظ میکند؛ اما هرچه هوا گرمتر شود، ساقه طویلتر، برگها کوچکتر و کمرنگتر میشوند. زمان شکوفهدهی آن از اواخر اسفند آغاز شده و تا اواخر بهار ادامه دارد. همه ساله با شروع فصل بهار از 22 مارس تا 20 می (اسفند تا خرداد) به مدت 2 ماه برای علاقمندان باز است. در فصل زمستان در هر هفته دو بار آبیاری نیاز است. اگرچه در این محصول نادر است ، اما بیشترین حدت در فصل گرما اتفاق می افتد.

گیاهان خانگی به اتاق شما رنگ و بافت می بخشند، هوا را تصفیه می کنند و از همه مهمتر، بسیار زیبا هستند. بهترین زمان برای بازدید از این مکانها اوایل تا اواسط ماه آوریل است. خاک مناسب: بهترین خاک لیمونی است. بهتر است اول از گیاهان رایج در منازل به عنوان گیاهان تصفیه کننده هوا یاد کنیم. انواع مختلفی از قارچ خوراکی را میتوانید پرورش دهید و کسب سود کنید. در ابتدای کار شاید دلسرد شوید و یا آنچنان که باید درآمد کسب نکنید اما نباید امیدتان را از دست بدهید؛ صبر و حوصله رمز موفقیت در هرکاری است! شما میتوانید برای مشاوره و کسب اطلاعات در این زمینه با پرورشدهندگان گل و گیاه و باغبانان آچاره تماس بگیرید. تماس آنها با زمین محدود یا بدون تماس هستند و توانایی ذخیره آب و بهدست آوردن مواد مغذی را از راههای دیگر دارند؛ تیلاندزیا جای مناسبی برای زیست اینگونه گیاهان است. تمامی این مواد بر عملکرد مغز تاثیر می گذارند.

این گیاه علاوه بر زیبایی بی نظیر برگ ها و فرم زیبای درختچه مانندش، از گیاهان تصفیه کننده هوا نیز محسوب می شود. فن گلخانه، یکی از مهمترین این موارد است. علاوه بر این تغییر رنگ گیاه و زرد شدن آن نیز یکی دیگر از نشانه های احتمالی است. در گذشته معتقد بودند که خورهه آتشکدهای متعلق به دوره سلوکی است ولی براساس آخرین مکاشفهها و شواهد به دست آمده، خورهه خانهای اربابی است که نزدیک به یک قرن پیش از میلاد مسیح ساخته شده و تا پایان دوران اشکانیان نیز به حیات خود ادامه داده است. در واقع میتوان گفت که این گیاه یک گیاه استوایی میباشد ولی شما قادر هستید آن را در هر جایی از منزلتان قرار دهید. اما گذشته از این موارد تهیه یک گیاه سلامت و عاری از بیماری و آفت اولین شرط حفظ آن در آپارتمان است.

  ترس از کرونا؛ ژاپن تهمیدات مرزی با چین را تشدید می‌کند

به همین دلیل باید قبل از خریداری گیاهان لوکس آپارتمانی و صرف هزینه هنگفت از سلامت این گیاهان مطمئن شوید. از جمله درختچههای لوکس و پرطرفدار میتوان به انجیر مجنون، فیکوس الاستیکا، کاج مُطبق، یوکا فیلی اشاره کرد. تکثیر این گیاه نیز از طریق خوابانیدن شاخه یا قلمه زنی است. ساخت آبنما : استفاده کردن از آبشار یا برکه مصنوعی علاوه بر چندین برابر کردن زیبایی حیاط باغ به شما آرامش می دهد . بنجامین مواد مضری مانند تری کلرو اتیلن و بنزن و همچنین فرمالدئید را از فضای اتاق حذف می کند. این مواد سمی امروزه به راحتی به منازل آمده اند و باعث بیماری ها تنفسی و قلبی می شوند. فرمالدئید از مواد پلاستیکی که روزانه بیشمار از آنها استفاده می کنیم به وجود می آید. این پرنده بر خلاف اکثر طوطیهای کاکلی دارای پرها و دمی بلندی است که طولشان حدوداً نیمی از طول کل بدن پرنده است. باید بدانید که سرخس به آب زیادی نیاز دارد. و اما نکتته ی مهم دیگر این است که باید همیشه خاک را مرطوب نگه دارید. اگر در اتاق های سرد نگه داری شود. فرمالدئید در دمای اتاق به صورت گازی موجود است.که موجب سوزش چشم ها، سوزش مجاری تنفسی و تنگی نفس می شود.

گیاه لیندا یا نخل دم اسبی از جمله گیاهان لوکسی است که شکوه خاصی در آپارتمانهای مجلل ایجاد میکند. مطلب پیشنهادی: آگلونما، شناسنامه ای کامل از این گیاه مقاوم! امروزه نمیتوان به طور کامل گلهای بومی و غیر بومی را از یکدیگر تفکیک کرد. در مطلبی جداگانه و بطور کامل به گل سوسن چلچراغ داماش پرداختهایم. روش نگهداری آن را در همین سایت به طور جامع بخوانید. گلهای زیبای آن بسیار چشمنواز و پرطرفدار است. به همین دلیل بسیار مورد استقبال قرار میگیرند. این گل رایحه بسیار دلنشینی دارد و بیشتر در صنعت عطرسازی مورد استفاده قرار میگیرد. گل ماگنولیای بهار: این گل خوش عطر و بو نیز در صنعت عطرسازی بسیار مورد توجه میباشد. برای داشتن یک گلخانه گل زینتی مناسب، به امکانات خیلی زیادی نیاز ندارید و کافی است و فقط باید در حین نگهداری، به یکسری نکات مهم توجه داشته باشید. گیاهان تصفیه کننده هوا با توجه به آلودگی بیش از حد شهر ها، به عنوان گیاه آپارتمانی انتخابی شایسته هستند. حدود 30 هزار گونه از آنها یافت شده و دهها هزار نوع پیوندی آن نیز به ثبت رسیده است. پس در جای مناسبی آن را قرار دهید. گیاه را در دمای بین 16 تا 21 درجه سانتی گراد قرار دهید.

اگر ذاتا شخص باانگیزهای هستید و میتوانید الهامبخش دیگران هم باشید، از این موهبت برای کمک کردن به بقیه استفاده کنید. نکته قابل ذکر دیگر که این مجموعه را با سایر رقبا متمایز می کند تضمین بار و بازگشت وجه در صورت عدم رضایت است، به این صورت که اگر سفارشات شما در طول مسیر دچار هر گونه آسیب و یا پوسیدگی شوند،گلستان یاس آن ها را تعویض کرده و گیاهان جدید و با کیفیت را جایگزین آن ها می کند ، و در صورتی که بنا به دلایل فوق از همکاری با این مجموعه منصرف شده باشید تمام وجه شما را پس خواهند داد. کوددهی به موقع، آبیاری منظم، تعویض گلدان در زمان مناسب همگی جزء اموری است که باید بهدرستی انجام شود. در بهار، عصای مرده یا دوکی باید با بهترین قیچیها بـه زمین بریده شود. یکی دیگر از بهترین گیاهان آپارتمانی پیچک میباشد. برخی از گیاهان زینتی نسبت به دیگر گیاهان، در پاکسازی هوا موثرترند. لاک ها، جلا دهنده ها و برخی رنگ و مواد مصرفی ما در منزل شامل تری کلرو اتیلن و فرمالدهید هستند. این گیاهان مواد سمی و مضر را جذب می کنند و برای استفاده خود در آینده آنها را ذخیره می کنند.

  نگاه بن‌ سلمان به همکاری با کره جنوبی در حوزه انرژی و صنایع دفاعی
بله. هدف من گسترش تولید و پرورش گل های زینتی و کمیاب است که در صورت داشتن فضای کافی و امکانات لازم می توانم در تعمیم دانش خود در این زمینه به جوانان علاقه مند گام بردارم و در این زمینه نیز مشتاقانه عمل خواهم کرد. این گیاه لوکس و زیبا علاوه بر زینت دهی به خانه شما برای تصفیه هوا نیز بسیار عالی عمل لیست گیاهان زینتی میکند. تجارت گل و گیاه ایران نیز متاثر از تجارت جهانی گیاهان گرانقیمت، شاهد قیمتهای بسیار بالای گیاهان آپارتمانی لوکس است. از طرف دیگر آنچه که باعث شناسایی گیاهان چند ساله از درختچهها میشود، این است که گیاهان چند ساله فاقد اندام چوبی هستند. کمتر کسی است که تمایل نداشته باشد یکی از این گیاهان زیبا و سرسبز را در خانه خود نگهداری نکند؛ مگر آنکه به باغبانی و پرورش گل و گیاه علاقهای نداشته باشد! به این ترتیب فضای اتاق ها از فرمالدئید پر می شود.

برگهای سوزنی و آویزان و تابدار آن در کنار تنه کشیده و ضخیمش زیبایی بصری بسیاری در محیط ایجاد میکند. یکی از ویژگیهای ظاهری جالب این گیاه پیاز انتهایی تنه است. علاوه ر این در از بین بردن زایلون و بنزن نیز موثر هستند. نیاز های کم و مزایای زیاد این گل ، باعث شده است تا در بین مردم بسیار محبوب شود. اما در رنگهای بنفش و صورتی و آبی نیز رشد کرده و بسیار پرطرفدار میباشند. ضخامت گلبرگها و نحوه رشد و چیدمان آنها در کنار یکدیگر زیبایی آن را دوچندان کرده است. از این رو ما لیستی از این گیاهان مفید برایتان تهیه کرده ایم. از این رو شما را با گیاهان مفید برای داشتن هوای سالم آشنا می کنیم. درختچههای لوکس از جمله گیاهان آپارتمانی هستند که به صورت طبیعی به صورت درختها تنومند در طبیعت رشد میکنند. گیاهان لاکچری به گیاهان آپارتمانی لوکس نیز شناخته میشوند. طبق تحقیقات انجام شده، گیاهان آپارتمانی توانایی دفع بنزن، زایلن، تولوئن و فرمالدئید را دارند. تولوئن نسبت به بنرن سمیت کمتری دارد. زیرا تولوئن و زایلون را از محیط می گیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار