از قرارداد 50 میلیون دلاری یونیورسال در تایلند گرفته تا سرویس پخش موسیقی جدید TikTok… این جمع بندی هفتگی MBW است.

گروه Raine، یک شرکت مشاوره استراتژیک و سرمایه گذاری جهانی، جدیدترین صندوق خود را، Raine Partners IV، بسته است.

این به طور موثر جایگزین Resso ByteDance در هر دو منطقه خواهد شد، که در ماه های آینده در هر بازار حذف می شود.

پس از ماه‌ها گمانه‌زنی و تحلیل در مورد برنامه‌های TikTok برای راه‌اندازی یک سرویس پخش موسیقی مستقل، در روز پنجشنبه (۶ ژوئیه)، «TikTok Music»، یک برنامه پخش جریانی و رقیب جدی جدید Spotify، رسما وارد بازار شد.

خب بعدش چی شد؟ این تمرکز این مقاله است – جایی که ما نشان می‌دهیم که ضبط مجدد «نسخه تیلور» تیلور سویفت از آلبوم‌های Big Machine تا کنون چقدر موفق بوده است، پیش از انتشار Speak Now (نسخه تیلور) این جمعه (7 ژوئیه)…


4) با افزایش 4.3 درصدی درآمد گروه به 50 میلیون دلار در سال 2022، کوئین هیچ نشانه ای از محو شدن در تاریخ نشان نمی دهد.

به گفته اوله اوبرمن، رئیس جهانی توسعه تجارت موسیقی در TikTok، این برنامه “نوعی سرویس جدید است که قدرت کشف موسیقی در TikTok را با بهترین سرویس پخش در کلاس خود ترکیب می کند”.

همانطور که توسط یک پرونده عمومی در تایلند فاش شد، UMG یک دلار اولیه هزینه می کند 45.5 میلیون دلار در خرید – که انتظار می رود در سه ماهه سوم بسته شود – و به دنبال آن یک خرید اضافی بالقوه 4.9 میلیون دلار.

تایلند در حال تبدیل شدن به یک بازار قوی در آسیا برای صنعت موسیقی ضبط شده است 20 درصد سالانه رشد درآمد در سال 2022. قلمرو پیشی گرفت 100 میلیون دلار در درآمد بازار عمده فروشی برای اولین بار در سال گذشته.


2) TIKTOK خدمات استریم «TIKTOK MUSIC» را که فقط ممتاز است راه‌اندازی می‌کند – و مجوز آن توسط همه سه شرکت اصلی صادر شده است

این NDA برای پیشبرد مذاکرات بین طرفین در مورد فروش بالقوه به سوئیفت از استادان «ماشین بزرگ» او از ایتاکا ایجاد شد. این شامل چیزی بود که به نظر می‌رسید یک بند نسبتاً بی‌سابقه باشد که از هر طرف از صحبت علنی در مورد مذاکرات محرمانه توافق جلوگیری می‌کرد.

راک‌های بریتانیایی کوئین در سال‌های اخیر شاهد افزایش شدید درآمد خود بودند که دلیل آن موفقیت فیلم زندگی‌نامه‌ای Bohemian Rhapsody در سال 2018 بود که برنده اسکار شد.

همه اینها زمینه جالبی است که باید به دنبال اخباری که گروه موسیقی یونیورسال به تازگی متعهد شده است در نظر بگیرید دلار آمریکا 45.5 میلیون دلار برای به دست آوردن اکثریت سهام در گروه آر اس در تایلند.

هزینه؟

که 45.5 میلیون دلار قیمت ممکن است بیشتر افزایش یابد 4.9 میلیون دلار در آینده، با توجه به پرونده ها، در حالی که انتظار می رود این معامله در سه ماهه سوم 2023 بسته شود.

تقریباً نیم دهه بعد از اکران آن فیلم، می توان فکر کرد که درآمد گروه دوباره کاهش می یابد. اینطور نیست.

آخرین گزارش سالانه کوئین پروداکشنز – شرکت مستقر در بریتانیا که گردش مالی گروه را جمع‌آوری می‌کند – نشان می‌دهد که در سال مالی منتهی به 30 سپتامبر 2022، گروه 40.89 میلیون پوند (50.41 میلیون دلار آمریکا با میانگین نرخ مبادله سالانه به عنوان درآمد سالانه) درآمد داشته است. طبق IRS).

گروه راین به عنوان مشاور، در معاملات اخیر عمده در صنعت موسیقی از جمله خرید 300 میلیون دلاری کنترل کیفیت توسط HYBE مشارکت داشته است.


با این حال، همه اینها اکنون کاملاً در گذشته است.

در جاهای دیگر این هفته، TikTok تأیید کرد که برنامه جدید موسیقی اشتراکی رقیب Spotify – TikTok Music – در برزیل و اندونزی راه اندازی می شود.

در اینجا پنج داستانی است که باید در مورد پنج روز گذشته بدانید…


1) یونیورسال 50 میلیون دلار برای افزایش سهم بازار خود در تایلند هزینه می کند. منتظر معاملات بیشتری در آسیا باشید

وقتی بزرگترین دارنده حقوق موسیقی جهان مبلغ هشت رقمی را برای خرید خرج می کند، وقت آن است که بنشینید و متوجه شوید.

سرفصل های دیگری که در این هفته پوشش دادیم شامل عناوینی مانند کوئین (هنوز پول زیادی می شود)، تیلور سوئیفت (شاید حتی بیشتر از آنچه انتظار داشت) و گروه راین (که درآمد زیادی کسب کرده است) بود. مطرح کرد پول زیاد).

گروه Raine یک سرمایه گذار موجود در شرکت های موسیقی مانند SoundCloud، C3 Presents و Amuse است. همچنین پشتیبان اصلی Firebird Music Holdings است.

این افزایش 4.3 درصدی نسبت به سال مالی 2021 است، زمانی که گردش مالی به 39.19 میلیون پوند رسید. (از نظر دلار آمریکا، این رقم به 53.9 میلیون دلار می رسد، زیرا پوند انگلیس در برابر دلار در آن سال قوی تر بود.)…


اعتبار عکس: Marian Weyo/Shutterstock

5) گروه راین 760 میلیون دلار برای جدیدترین صندوق سرمایه گذاری رشد جمع آوری می کند

TikTok Music به‌عنوان یک سرویس اشتراک موسیقی ممتاز در اندونزی و برزیل راه‌اندازی شده است و دارای مجوز است و شامل کاتالوگ‌های هر سه شرکت بزرگ موسیقی است: گروه موسیقی یونیورسال، گروه موسیقی وارنر و سونی موزیک….


3) رکوردهای مجدد تیلور سوئیفت «نسخه تیلور» ممکن است حتی از انتظارات بالای او هم فراتر باشد.

در آخرین فصل خود از این تحقیق، ما یک NDA بدون امضا در ژوئن 2020 که به طور متقابل بین تیم سوئیفت در مدیریت 13 و هلدینگ اسکوتر براون Ithaca تهیه شده بود، به دست آوردیم – و از آن منتشر کردیم.

گردآوری هفتگی MBW توسط Centtrip پشتیبانی می شود، که به بیش از 500 هنرمند پرفروش جهان کمک می کند تا درآمد خود را به حداکثر برسانند و هزینه های تور خود را کاهش دهند.تجارت موسیقی در سراسر جهان

منبع: https://www.musicbusinessworldwide.com/universals-50m-deal-in-thailand-to-tiktoks-premium-music-streaming-service-its-mbws/

این که آیا برخی از عناصر سوئیفت و تیمش در حال “مذاکره علنی” با براون از طریق اتهامات در مورد NDA فوق الذکر بودند یا خیر، تاریخ نشان می دهد که در نهایت، معامله ای بین مدیریت 13 و ایتاکا به توافق نرسیده است.

براون نهایتاً در اکتبر 2020، حقوق اصلی شش آلبوم اول سوئیفت را به Shamrock Capital به مبلغ 405 میلیون دلار فروخت.

به گردآوری هفتگی Music Business Worldwide خوش آمدید – جایی که ما مطمئن می شویم که شما پنج داستان بزرگ را که در هفت روز گذشته به سرفصل اخبار ما رسیده اند، ثبت کرده اید. جمع آوری MBW توسط پشتیبانی می شود Centtrip، که به بیش از 500 هنرمند پرفروش جهان کمک می کند تا درآمد خود را به حداکثر برسانند و هزینه های تور خود را کاهش دهند.


این همان چیزی است که در هفته گذشته اتفاق افتاد، زیرا گروه موسیقی یونیورسال تصاحب اکثریت سهام گروه RS تایلند را تأیید کرد.

اندازه کل صندوق بیش از 760 میلیون دلار است که کل دارایی های تحت مدیریت گروه راین را به نزدیک به 4 میلیارد دلار می رساند.

طی چند هفته گذشته، تجارت موسیقی در سراسر جهان در حال ریشه‌یابی جزئیات جدید در مورد یکی از بحث‌برانگیزترین حماسه‌های تجارت موسیقی بوده است: فروش حقوق اصلی شش آلبوم اول تیلور سویفت، که در ابتدا برای ماشین بزرگ ضبط شده بود.

  مبتلایان روزانه کرونا در ژاپن به بیش از ۲۰۹ هزار نفر رسید