از قرارداد کاتالوگ هشت رقمی Logic گرفته تا SoundCloud برای مقابله با “مشکل Zero Plays”… این جمع بندی هفتگی MBW است.

در سال 2021، Snafu، یک شرکت ضبط و ابزار A&R که از هوش مصنوعی برای کشف موسیقی جدید استفاده می‌کند، یک دور مالی 6 میلیون دلاری به رهبری Pophouse Entertainment را با مشارکت TheVentureCollective، عضو ABBA، Agnetha Fältskog و Savan Kotecha تکمیل کرد.

روز پنجشنبه (29 ژوئن)، ما باخبر شدیم که لاجیک، رپر و تهیه کننده نامزد جایزه گرمی، کاتالوگ انتشارات موسیقی خود را که شامل 185 عنوان است، در یک قرارداد هشت رقمی فروخته است.

همچنین در این هفته، Primary Wave فاش کرد که با جورج براون، ترانه‌سرا، درامر، تهیه‌کننده و عضو موسس Kool & The Gang، قراردادی «چند میلیون دلاری» منعقد کرده است.

این شرکت با قراردادی برای 50 درصد از سهام کاتالوگ استاد موسیقی و حقوق انتشار از Amblin Partners موافقت کرده است، شرکتی که توسط استیون اسپیلبرگ تأسیس شده است و بیشتر به خاطر خانه‌های تولید فیلم و تلویزیون، Amblin Entertainment و Amblin TV مشهور است.


اعتبار: QuiteSimplyStock/Shutterstock

3) کول و باند جورج براون کاتالوگ «چند میلیون دلاری» را با موج اولیه برخورد می کند

در همین حال، Multimedia Music با یک معامله موافقت کرد 50% سهام در کاتالوگ استاد موسیقی و حقوق انتشار از Amblin Partners، شرکتی که توسط استیون اسپیلبرگ تأسیس شد و بیشتر به خاطر خانه‌های تولید فیلم و تلویزیون، Amblin Entertainment و Amblin TV مشهور است.

سرویس پخش موسیقی SoundCloud تصمیم گرفته است تا با آزمایش ویژگی جدیدی که “First Fans…” نام دارد، این مشکل را روی پلتفرم خودش حل کند.


شرکتی که این کاتالوگ را خریداری می کند Influence Media Partners است، یک شرکت موسیقی و حقوق مستقر در ایالات متحده که در سال 2019 تأسیس شد و توسط Lylette Pizarro، Lynn Hazan، Rene McLean و Jon Jashni رهبری می شود.

روز چهارشنبه (28 ژوئن)، Primary Wave فاش کرد که قراردادی چند میلیون دلاری با جورج براون، ترانه سرا، درامر، تهیه کننده و بنیانگذار افسانه ای Kool & The Gang منعقد کرده است.

این شرکت می‌گوید که کاتالوگ انتشارات لاجیک، رپر و تهیه‌کننده نامزد جایزه گرمی را که شامل ۱۸۵ عنوان است، در یک قرارداد هشت رقمی خریداری کرده است.

همین هفته گذشته، این شرکت قراردادی را با جوی تمپست، خواننده اصلی گروه راک اروپا اعلام کرد و بخشی از کاتالوگ انتشارات موسیقی او را که شامل پنج آلبوم است، به دست آورد.

در حال حاضر سر و صداهای زیادی در مورد موسیقی فیلم های کلاسیک وجود دارد – زیرا شایعاتی مبنی بر اینکه Warner Bros Discovery به توافقی 500 میلیون دلاری نزدیک شده است تا حدود 50 درصد از کاتالوگ موسیقی ارزشمند خود را بفروشد، به گوش می رسد. گزارش شده است که سونی پیشتاز خرید است.

Snafu Records مستقر در سوئد از زمان راه اندازی در فوریه 2020 با 2.9 میلیون دلار سرمایه اولیه، توجه صنعت را به خود جلب کرده است.

این چیزی است که این هفته اتفاق افتاد…


1) LOGIC کاتالوگ را می فروشد تا بر شرکای رسانه ای در معاملات هشت رقمی تأثیر بگذارد

به گردآوری هفتگی Music Business Worldwide خوش آمدید – جایی که ما مطمئن می شویم که شما پنج داستان بزرگ را که در هفت روز گذشته به سرفصل اخبار ما رسیده اند، ثبت کرده اید. جمع آوری MBW توسط پشتیبانی می شود Centtrip، که به بیش از 500 هنرمند پرفروش جهان کمک می کند تا درآمد خود را به حداکثر برسانند و هزینه های تور خود را کاهش دهند.


طبق گزارش Influence، این معامله شامل آهنگ‌هایی از جمله تک‌پلاتین‌های 1-800-273-8255 فوتی Alessia Cara و Khalid، EVERYDAY با Marshmello، HOMICIDE ft. Eminem، و 6 SUCKER FOR PAIN با Lil Wayne، Wiz Khalifa، Imagine است. , Logic & Ty Dolla $ign ft. X Ambassadors….


2) شرکای آمبلین استیون اسپیلبرگ 50 درصد از سهام کتابخانه موسیقی را به موسیقی چند رسانه ای با حمایت 200 میلیون دلاری می فروشد.

برای هنرمندان جدید موسیقی، ورود به تجارت استریم هر روز دشوارتر می شود.

این دور اندکی پس از آنکه شرکت Per Sundin، مدیر عامل سابق UMG Nordics را که Avicii و Tove Lo را امضا کرد، و ترانه‌سرا/تهیه‌کننده Savan Kotecha را به عنوان سهامدار اضافه کرد.

در اوایل سال 2022، Influence Media Partners یک صندوق 750 میلیون دلاری را برای سرمایه‌گذاری در آنچه «آهنگ‌های با ارزش از هنرمندان مختلف» می‌خواند، با حمایت BlackRock Alternative Investors و Warner Music Group اعلام کرد.

Primary Wave Music دوباره به دست آورد.

این مشکل به حدی حاد شده است که طبق داده‌های Luminate، حدود 42 درصد از کل آهنگ‌های آپلود شده در سرویس‌های استریم (حدود 67 میلیون آهنگ) کمتر از 10 پخش داشته‌اند. و تقریباً یک چهارم – 24٪ یا حدود 38 میلیون آهنگ – اصلاً پخش نشده است.

و با ورود ابزارهای موسیقی هوش مصنوعی به بازار انبوه که به توانایی خود در ایجاد میلیون ها آهنگ اصلی می بالند، مشکل می تواند در ماه ها و سال های آینده بسیار بدتر شود.

این هفته فعالیت های زیادی در فضای M&A حقوق موسیقی وجود داشت.

Primary Wave می‌گوید که سهمی در کاتالوگ انتشارات موسیقی او، سهم نویسنده و سهم نویسنده از اجرای عمومی به دست آورده است…


4) SNAFU بودجه «صندوق آهنگ SNAFU» با AI-POWERED را برای هنرمندان مستقل راه اندازی می کند که با حمایت 7 میلیون دلاری LED توسط سرگرمی POPHOUSE

Plus SoundCloud با ویژگی جدید خود “First Fans” مجهز به هوش مصنوعی با آنچه که “مشکل Zero Plays” می نامد مقابله می کند، در حالی که Snafu Records بودجه “Snafu Song Fund” مبتنی بر هوش مصنوعی را برای هنرمندان مستقل با حمایت 7 میلیون دلاری به رهبری راه اندازی کرد. سرگرمی پاپ هاوس.

گردآوری هفتگی MBW توسط Centtrip پشتیبانی می شود، که به بیش از 500 هنرمند پرفروش جهان کمک می کند تا درآمد خود را به حداکثر برسانند و هزینه های تور خود را کاهش دهند.تجارت موسیقی در سراسر جهان

منبع: https://www.musicbusinessworldwide.com/from-logics-eight-figure-catalog-deal-to-soundcloud-tackling-the-zero-plays-problem-its-mbws-weekly-round-up/

Multimedia Music، شرکتی که مقر آن در بریتانیا قرار دارد توسط فیل هوپ و جیمز گیب کهنه کار این صنعت تأسیس شده است، به تازگی آخرین خرید بزرگ خود را اعلام کرده است.

هفته شلوغی برای قراردادهای حقوق موسیقی بود و دیروز (29 ژوئن)، Influence Media Partners آخرین خرید خود را اعلام کرد.

اما این تنها معامله بزرگ موسیقی نیست که در Tinseltown به پایان رسیده است.

مشکل، به سادگی، حجم است. طبق آخرین شمارش، هر روز حدود 120000 آهنگ جدید در سرویس های پخش اصلی آپلود می شود. با این حجم از محتوای صوتی، جلب توجه به یک آهنگ جدید برای یک هنرمند مستقل تقریباً غیرممکن است.

اکنون، اسنافو آنچه را که می‌گوید دور جدید بودجه 7 میلیون دلاری «به صورت سهام و اعتبار» را اعلام می‌کند.


5) SOUNDCLOUD با آنچه که «مشکل بازی صفر» نامیده می شود با ویژگی «FIRST FANS» مجهز به هوش مصنوعی مقابله می کند.

  چین در اعتراض به سفر پلوسی به تایوان سفیر آمریکا را احضار کرد