آنتی اسكالانت ممبران 5270 آب لب‌شور و آب دريا شرکت مهرتاش سپاهان

آنتی اسكالانت ممبران 5270 آب لب‌شور و آب دريا شرکت مهرتاش سپاهان

خرید آنتی اسکالانتصحیح از اهمیت بالایی برخوردار است و اگر به درستی انجام نشود، می تواند موجب رسوب گذاری بیشتر بر سطح ممبران شود. علاوه بر این، سازگاری آنتی اسکالانت انتخاب شده با فیلتر ممبران دستگاه مهم است، زیرا چنانچه از ضد رسوبی ناسازگار با ممبران استفاده شود، منجر به ایجاد گرفتگی و فولینگ بر سطح آن خواهد شد. قیمت آنتی اسکالانت نیز به عوامل مختلفی از جمله برند و عوامل تشکیل دهنده بستگی دارد.

  • به طور خلاصه این محلول برای از بین بردن مواد جامد معلق استفاده می‌شود.
  • آنتی اسکالانت بر پایه فسفونات دارای وزن مولکولی پایینی هستند، اما از سویی خاصیت پراکنده سازی شان کم است.
  • آنتی اسکالانت مهم ترین عامل جلوگیری از تشکیل رسوب در سطح فیلتر ممبران می باشند.

در صورت عدم کنترل این موضوع، شاهد کاهش عملکرد سیستم و عمر ممبرانها خواهیم بود که هزینه های مستقیم و غیر مستقیم قابل توجهی برای مصرف کننده را در پی خواهد داشت. آنتی اسکالانت به‌طورکلی به ترکیبات آلی ضد رسوبی گفته می شود که حاوی سولفونات ، فسفونات ، گروه های فعال اسید کربوکسیلیک یا عوامل شلاته کننده مانند کربن یا زئولیت ها هستند. آنتی اسکالانت ها که عموما ضد رسوب نامیده می شوند بیشتر در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب کاربرد دارند و از رسوب یون‌ها و ترکیبات موجود در آب بر روی فیلترها و غشاها جلوگیری می کنند. وبسایت نشریه جهان شیمی فیزیک شما را با کاربردهای و عملکرد آنتی اسکالانت آشنا میکند . دوز یا میزان تزریق آنتی اسکالانت یا مواد ضد رسوب عموما بین 1 تا 6 ppm یا به عبارتی 1 تا 6 گرم به ازای هر متر مکعب آب ورودی به دستگاه است. آنتی اسکالانت Genesys یک محلول خنثی حاوی اسید فسفونیک می باشد، که از مواد غیر سمی تشکیل شده است.

برند آنتی اسکالانت

پلی اکریل با جرم مولکولی سنگین (جرم مولکولی بین 6000 تا 25000) در پراکنده سازی بهترین اثر را دارد. انعقاد جداشدن بار را تسهیل می‌کند و باعث می‌شود تا ذرات منعقد و حل شوند. به طور خلاصه این محلول برای از بین بردن مواد جامد معلق استفاده می‌شود. تمامی خدمات این فروشگاه ، حسب مورد ، دارای مجوز های لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیت این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد .

دستگاه تصفیه آب صنعتی 25 متر مکعب

رایج ترین راه برای از بین بردن سختی آب متکی به رزین تبادل یونی یا اسمز معکوس است. آب اسمز معکوس تقریباً آب خالص با PH7 است، اما اگر در معرض هوا باشد آب Ro به دامنه PH اسیدی ۵-۵/۵ کاهش می یابد. این ماده خاصیت ضد انعطاف پذیر دارد که شکل کریستال را تحریف می کند، در نتیجه مقیاس نرم غیر چسبنده ایجاد می کند. آنتی اسکالانت خنثی دارای PH بازه ۵ تا ۶ می باشد که عملکرد آن به صورت خنثی است و می توان از آن با ممبران های مختلف استفاده نمود.

خرید کربن فعال پودری جاکوبا

سولفات کلسیم، کربنات کلسیم، سولفات استرانسیم، سولفات باریم، فلوراید کلسیم، سیلیس و سیلیکات ها مقیاس هایی هستند که معمولاً در سیستم های RO وجود دارد. بازرگانی شیمیایی تهران در حوزه تامین مواد صنعتی همچون حلال‌ها، اسیدها، نمک‌ها و مواد آلی سابقه و تجربه درخشانی دارد. این ماده برای از بین بردن جامدات معلق موجود در آب و برای انعقاد و انحلال آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. منظور از انعقاد این است كه ذرات بسیار ریز از ماده معلق جمع شده و به یك خوشه بزرگتر تبدیل می‌شوند كه راحت تر از ذرات معلق كوچك تر حل می‌شوند. شایان ذکر است از جمله مهم ترین و موثرترین راه براي جلوگيري از تشكيل رسوب، كاهش PH آب توسط تزريق آنتي اسکالانت آنتی اسکالانت مي‌باشد. تزريق آنتي اسكالانت باعث كاهش PH و در نتيجه افزايش حلاليت كربنات كلسيم مي‌شود.

عدم استفاده از انتی اسکالانت آسیب جدی به ممبران های دستگاه RO زده و موجب کاهش دبی خروجی و همچنین بالا رفتن TDS آب می گردد. متابیسولفیت سدیم ماده شیمیایی است که به عنوان نگهدارنده استاندارد می باشد، که در گیاهان Ro هنگام از بین رفتن استفاده می شود. این ماده کارایی بالایی دارد و قیمت آن ارزان است اما تمایل آن به اکسیداسیون به راحتی اشکالات مختلفی دارد.

صنایع مانند فولاد، صنایع غذایی، پالایشگاه ها از جمله مصرف کننده های بزرگ این ماده می باشند. طبق دستور العمل شرکت های سازنده آنتی اسکالانت بهتر است قبل از فیلتر کارتریج آنتی اسکالانت تزریق شود. اما در مواردی که سیستم پیش تصفیه به خوبی عمل نکرده و آب دارای کیفیت پایینی باشد، بایستی بعد از فیلتر کارتریج تزریق شود. Vitec 3000 ساخت شرکت Avista، نوعی انتی اسکالانت است که جهت جلوگیری از رسوب گذاری در ممبرانهای اسمز معکوس RO مورد استفاده قرار می گیرد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار