آموزش نرم افزار Autocad Mep از صفر تا صد و روش یادگیری

زمانی که برای اولین بار حتی اسمش را شنیدم. راحت ترین راه برای انجام این کار همان طوری است که آن را برای درها انجام دادید. کار آخر trim کردن قطعات بالای سقف است جایی که دو قطعه دچار تقاطع میشوند. دستور UCS را آغاز کنید و گزینه ۳ نقطه را با تایپ ۳ و اینتر کردن انتخاب کنید. سپس وقتی از شما خواسته شد تا ۳ نقطه را در سطح بریده شده تعیین کنید، ۳ نقطه دلخواه روی سقف جلویی را انتخاب کنید. پس از اینکه نقطه سوم را انتخاب کردید، نشانگر باید به داخل خود بچرخد.

من میدونم که تقریبا هر آدمی که از نظر مالی موفق بوده، اولین کاری که کرده ایجاد تغییر و تحول در دانش و مهارتش بوده! این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. یک چیز به نظر درست نمیآید کاری که شما باید انجام دهید این است که ۲ منطقه کوچکتر را از بزرگتر جدا (Subtract) کنید. شما پس از انجام subtract و hide باید این نتیجه را ببینید. تو ادامه این مطلب با من همراه باش تا دقیقا بهت بگم باید از کجا شروع کنی تا آموزش اتوکدت را به صورت اصولی استارت بزنی 🙂 پس بزن بریم . به طور پیش فرض، این نوار در بالای پنجره ترسیم نمایش داده می شود- می توانید آن را به صورت عمودی در سمت چپ یا راست پنجره یا به عنوان یک پالت شناور نمایش دهید.

در ادامه شما به دیوارها اضافه خواهید کرد تا آن ها را برای قرارگیری اموزش autocad سقف مناسب کنید. از آنجایی که این یک ترسیم ساده است، شما فقط یک شیشه ساده برای مشخص شدن پنجره قرار خواهید داد. حال شیشه های پنجره باید وارد شوند. در مورد تفاوت باید گفت ایپلن بیشتر برای نقشه کشی تابلو برق استفاده می شود اما از اتوکد الکتریکال بیشتر برای نقشه مدارهای فرمان و قدرت و … دارند. این نقشهها باید در یک پروندهی خاص تهیه و نگهداری شوند به همین علت در نرم افزار اتوکد الکتریکال دستورات قدرتمندی جهت انجام این کار طراحی شده که آنها را در 12 ویدئوی آموزشی با زمان 01:24:13 فرا خواهیم گرفت. توصیه میشود که به جای فرامین استاندارد اتوکد، از فرامین مجموعه ابزار اتوکد الکتریکال استفاده کنید.

شما پس از انجام subtract و hide باید این نتیجه را ببینید.

آنگونه که در ویکی پدیای فارسی درباره اتوکد می خوانیم: اتوکد (به انگلیسی: AutoCAD) نرمافزاری است که برای ترسیم نقشههای مهندسی و صنعتی به کار میرود. از کاربرد های دیگر اتوکد به جزء فعالیت های مهندسی میتوان به کاربرد آنها در در صنعت مد، چاپ سه بعدی ، طراحی گرافیکی اشاره کرد. وقتی یک پنجره جدید ساختید، آن را به دیگر ورودی ها کپی کنید. با ترسیم یک مستطیل از وسط دیوار بیرونی و گوشه دیگر (۶٫۳۶) آغاز کنید – این ورودی را میسازد.

برای یادگیری چگونگی اجرای پروژههای مدلسازی با نرمافزار اتوکد، در اختیار کاربران قرار میدهد. حالا یک در دوم روی دیوار موازی خارجی که عرض ۳۲ دارد بسازید (و ورودی). حالا شما باید چند پنجره اضافه کنید. برای انجام چند کپی، میتوانید چند Insertion Point انتخاب کنید. جزئیات شرح داده شده در بالا تنها چند مورد از استفاده از نرم افزار اتوکد هستند. این کتاب یکی از جامعترین کتب آموزش اتوکد در ایران است. حالا باید نشان دهد که اتفاقی نیفتاده است. حالا شما میتوانید در کنار ساختمان طراحی کنید. در اینجا فلشی وجود نخواهد داشت که از آن؛ چیزی را امتداد دهید.

دوره آموزشی Autocad بصورت ویدئویی تولید شده است که باعث می شود نیاز به شرکت در کلاس های حضوری را نداشته باشید و وقت خود را در اثر رفت و آمد تلف نکنید و همیشه به محتوای دوره دسترسی داشته باشید. اگر میخواهید از یک قطعهی والد، به قطعهی فرزند بروید، در Cross-Reference والد، Reference فرزند را انتخاب کنید. سپس آن را به یک منطقه تبدیل کنید تا بعداً بتوان به آن مواد را اضافه کرد. آپدیت جدید: نسخه نرم افزار اتوکد به ورژن 2021 ارتقاء پیدا کرد. اتوکد نرم افزاری است که اگر نسخه ۲۰۰۷ آن را هم یاد بگیرید، تا نسخه 2022 را مسلط شده اید چون دستورات تقریبا مشابه هستند. خط عمودی که رسم کرده اید را پاک کنید.

Viewport : پنجره ای که به شما اجازه می دهد ترسیم خود را مشاهده کنید- می توانید برای مشاهده مناطق مختلف ترسیم از چندین ویوپورت استفاده کنید. این به این معنا است که با استفاده از اتوکد می توانید یک نقشه ساختمانی طراحی کنید و تحلیل های مربوط به مقاومت آن را پیش از شروع به ساخت انجام دهید. را با هم تلفیق کرده، و شما هنرجویان عزیز با صرف وقت و هزینه کمتر و طی ۱ دوره جامع اتوکد، می توانید از صفر تا ۱۰۰ نرم افزار اتوکد را یاد بگیرید، و با در نظر گرفتن مدت زمان بالا برای آموزش این نرم افزار، امکان ترسیم نقشه های مختلف در حوزه های گوناگون مهندسی را برای کارآموزان در طول مدت کلاس فراهم آورده است و کارآموزان پس از اتمام دوره قادر خواهند بود تمامی ترسیمات دوبعدی و سه بعدی را در نرم افزار ترسیم نمایند.

حالا یک مستطیل را از گوشه سمت چپ شکل مستطیلی به سمت گوشه مخالف پایینی دیگر شکل مستطیلی رسم کنید. یکبار دیگر با مستطیل در پایه ورودی پنجره آغاز کنید، آن را به اندازه ارتفاع ورودی پنجره extrude کنید و آن را به وسط انتقال دهید. در این بخش در رابطه با قیمت و هزینه کلاس های تدریس خصوصی اتوکد Autocad توضیحاتی ارائه می گردد. Surface modeling یک کنترل مناسب روی سطوح خم به منظور دستکاری و انالیز را در اختیار قرار می دهد. قراردادن صحنه­ های تمرینی آموزش داده شده در اختیار هنرجویان.

حالا شما میتوانید در کنار ساختمان طراحی کنید.

آموزش های مطرح شده در این پک، کاملا اختصاصی و پروژه محوره که البته به زبان خیلی ساده برای شما گفته شده. از نقاطی که در زیر نشان داده شده است استفاده کنید و توجه کنید که نقاط پایانی را انتخاب میکنید. به wcs رفته و سقف را ۱۲ تا در جهت مثبت محور x ها و ۱۲ تا در جهت منفی آن کپی کنید و سپس هر سه سقف را union کنید. سپس آن را ۱۲ تا به بالا محور y کپی کنید و بار دیگر ۱۲ تا به پایین محور y ها کپی کنید وقتی ۳ بخش را داشتید آن ها را به یک شیء union کنید. سپس یک POLYLINE از یک گوشه تا گوشه دیگر و تا بالای خط رسم کنید و از گزینه C برای بستن آن استفاده کنید.

آموزش اتوکد دوبعدی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار